A. Šemeta siūlo Lietuvai įsivesti finansinių sandorių mokestį ir jungtis prie ES bankinės sąjungos.
Už mokesčius atsakingas eurokomisaras Algirdas Šemeta teigia, kad Lietuvai būtų naudinga įvesti finansinių sandorių mokestį ir prisidėti prie kuriamos bankinės sąjungos.
Lietuvoje viešintis A. Šemeta sakė, kad Europos Komisija ir finansinių sandorių apmokestinimui pritariančios 11 valstybių narių pasiryžusios įgyvendinti šį planą.
Komisija siūlo, kad sandoriams su obligacijomis ir akcijomis būtų taikomas 0,1 proc. mokestis, o sandoriams su finansinėmis išvestinėmis priemonėmis – 0,01 proc. mokestis.
Pasak eurokomisaro, valstybės šiuo metu derasi dėl siūlomų išimčių, bet Komisija pasiryžusi užtikrinti, kad bet koks kompromisas nesudarytų sąlygų apeiti patį mokestį. Jo vertinimu, būtent tai ir lemia pastaruoju metu paaštrėjusią finansinių institucijų kritiką.
Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius pernai gruodį buvo patikinęs, kad Lietuva taps dvyliktąja šalimi, įsivedusia mokestį, bet vėliau vyriausybė atsitraukė.
A. Šemeta sakė iš premjero ketvirtadienį išgirdęs, kad „Lietuva turėtų prisijungti prie šio mokesčio“, tačiau nori sulaukti poveikio analizės.
Eurokomisaras teigė neturintis tikslių duomenų apie galimą pajamų surinkimą atskirose šalyse, bet teigė, kad suma Lietuvoje turėtų būti „gerokai didesnė“ nei kartais minimi 4-5 milijonai litų. Briuselio skaičiavimu, visoje ES mokestis leistų kasmet surinkti 30-35 milijardus eurų.
A. Šemetos teigimu, palyginti su kitais mokesčiais, šio mokesčio administravimo sąnaudos esą būtų vienos mažiausių.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.