Skelbiama Kauno rajono savivaldybės energetikos politikos kryptis – mažinti brangiomis gamtinėmis dujomis bei anglimis kūrenamų katilinių skaičių, jas atnaujinti, naudoti pigesnį ir ekologiškesnį biokurą, čia pat, Ežerėlio durpyne, išgaunamas durpes.
Iki 2014 metų pabaigos rajone esą ketinama įrengti 16 biokuru ir durpėmis kūrenamų katilinių.
Viena jų trečiadienį oficialiai atidaryta Akademijos miestelyje. Tai – biomase ir kitokiu kuru kūrenama Noreikiškių katilinė – unikali tuo, kad pritaikyta kūrenti įvairiu kuru: smulkinta mediena, pjuvenomis, šiaudais, valymo įrenginiuose gautomis biodujomis, taip pat – dujomis ar mazutu.
„Visada turėsime alternatyvą ir orientuosimės į pigiausią kurą“, – kalbėjo katilinės renovacija pasirūpinusios bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas. Anot jo, bendra Noreikiškių katilinės projekto vertė yra 6,2 milijono litų. Iš jų, 2,3 milijono litų bendrovei skirti kaip Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo finansinė parama.
Teigiama, kad projektas „Noreikiškių katilinės rekonstrukcija, įrengiant biokuru kūrenamą 4 megavatų galios vandens šildymo katilą“ buvo vykdomas siekiant įgyvendinti ES taršos mažinimo ir atsinaujinančių energijos išteklių direktyvas bei sukurti prielaidas šilumos kainai mažinti.
„Katilinėje įrengtos automatizuotos kuro degimo pakuros, hidrauliniai transporteriai pelenams pašalinti, dūmų valymo ir pašalinimo, katilų valdymo bei kita įranga“, – rašoma pranešime.
Senajame Noreikiškių katilinės katile deginant dujas, į aplinką buvo išskiriami kenksmingi teršalai: anglies monoksidas, azoto oksidai bei anglies ir sieros dioksidai. Įrengus naują biokuro katilą, šių medžiagų esą visiškai neliks, sumažės oro tarša kietosiomis dalelėmis.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.