2024 m. kovo 3 d.

 

Atskleistos naujos detalės apie neįtikėtiną sadizmą Kedžių namuose

187
Paskelbta: 2013-05-27 07:14 Autorius: lrytas.lt, ekspertai.eu

Papildyta ekspertai.eu komentaru (puslapio apačioje).

Dienraščių lyderis atskleidė naujas šokiruojančias detales apie prieš kelerius metus mirusio Drąsiaus Kedžio dukters gyvenimo kančias ir patirtus žiaurumus jos senelių Kedžių namuose.

„Vaikas ne tik nuolat buvo terorizuojamas psichologiškai, bet ir baudžiamas fizinėmis bausmėmis”, - paskelbė portalas lrytas.lt.

Paaiškėjo, kad mažametę dažnai diržu mušdavo iš pažiūros ramus Vytautas Kedys.

Įsismaginęs senelis net nežiūrėdavo, kur daužydavo anūkei. Vaiko teigimu, ne kartą diržo kirčiai yra pataikę jai į galvą.

Tačiau dar kraupiau, kad maža mergaitė ypač kentėdavo nuo savo pusbrolio, kuris šiuo metu nežinia kur paspruko ir slapstosi su savo mama Neringa Venckiene.

„Jis uždarydavo jaunesnę pusseserę kambaryje ir neleisdavo iš jo išeiti, mušdavo, trankydavo per pilvą”, - pranešė lrytas.lt.

Berniuko smurtą ne kartą yra matę ir mergaitę saugoję Kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Daugiau apie visą tai skaitykite žurnalistės Astos Kuznecovaitės publikacijoje „N. Venckienė bijo, kad bus apklaustas sūnus”.

Šarūnas Puidokas, aktorius, „ekspertai.eu“ Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Valstybės poziciją atspindintys smogiamieji “Lietuvos ryto” rašiniai labai aiškiai atskleidžia teisėsaugos sugebėjimą laikytis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 177 straipsnio "Ikiteisminio tyrimo duomenų neskelbtinumas", kuriame lyg ir aiškiai parašyta, kad duomenys apie nepilnamečius neskelbiami.
 
Tačiau straipsnyje, kaip suprantu, atpasakojamos mažametės apklausos pas teisėją aplinkybės, jos duoti parodymai ir kt. Tokioje apklausoje dalyvavo apibrėžtas ratas pareigūnų, kuriems ir be jokio įspėjimo galioja draudimas pasakoti apie apklausos eigą. Jokių žurnalistų tokioje apklausoje būti negalėjo, nes apklausa vyko uždarame teismo posėdyje, kurio protokolas, beje, taip pat neskelbiamas.
 
Klausimas - kokiu būdu dienraščių lyderio žurnalistai nuolat sužino tokius duomenis?

Iš kur jie žino, kad "mergaitė pasakojo"? O tokių frazių tekste apstu.

Mergaitė papasakojo, kad nepaklususią giminaičių reikalavimams ją ne kartą diržu mušė iš pažiūros ramus V. Kedys.

“Šis pasakojimas pakraupino visus jį girdėjusius ar su juo susipažinusius”, - rašo lrytas.lt.

Ar šiuos pasakymus reikia suvokti kaip literatūrinę kalbą, ar kaip informacinį pranešimą?
 
Akivaizdus šios smogiamosios lektūros tikslas - formuoti neigiamą požiūrį apie Seimo narę Neringą Venckienę. Šis nusiteikimas nestebina.
 
Stebina metodas, kuriuo vykdomas visuomenės nuomonės formavimas. Kalbama oficialiu tonu, įtaigojant mintį, kad cituojami duomenys iš kažkokios bylos medžiagos. Todėl akivaizdu, kad tiesiog būtina išsiaiškinti, kaip žurnalistai gauna tokią informaciją.

Todėl ekspertai.eu užklausė prokuratūros, kokios apimties informaciją leista teikti ikiteisminio tyrimo medžiagoje ir ar šiame rašinyje yra pateikti draudžiami skelbti ikiteisminio tyrimo duomenys.

Ekspertai.eu prašo ir jiems leisti susipažinti su tais pačiais duomenimis, kad galėtų parengti gerokai išsamesnes publikacijas.

Taip pat klausiama, ar tuo atveju, jei rašinyje paskelbti duomenys neatitinka ikiteisminio tyrimo medžiagos, bus imtasi priemonių sustabdyti tokios neteisingos informacijos skelbimą, kurstant visuomenę prieš Seimo narę?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
187. padukelis
(2014-02-06 05:56:04)
(188.29.164.134) Parašė:

Dabar viskas bus verciama-visos siuksles ant Kedziu ir Vencku.Jau raso,kad Venckiene organizavo teisejo nuzudyma.Gerai,kad dar neparase koksnors lietrytis,kad ji pati ir saude....186. AHAHAHA
(2013-08-10 15:58:57)
(86.203.179.211) Parašė:

olochai ir debilai jūs ir tie kas jus skaito ! netyčia linkas mane atvedė... kruškitės į sudinę185. as
(2013-07-22 07:39:11)
(94.244.80.185) Parašė:

manau,atsakant i si komentara: 182. DARIUS (2013-05-30 06:58:32) Parašė: Zmones nekreipkite demesio i visokiu iskrypeliu valdoma lietuva.Beda ta mes neturime prezidento,teisetvarkos nei seimo kadangi dauguma sitose minetose strukturose dirba nusikalteliai. manau,kad vienus nusikaltelius ,pakeicia kiti nusikalteliai,nes snukeliai ir tu ir anu senai pazystami,taip kad ,musu akiratyje nieko naujo,gaujos vis dar griumiasi uz vieta po saule...184. Siandien
(2013-05-31 10:44:05)
(78.63.26.227) Parašė:

Bandziau l.rytas.lt susirasti si straipsni-nepavyko, isimtas.183. kranklys to 183. Tik
(2013-05-31 10:13:42)
(173.254.216.69) Parašė:

Bus nubausta tada,kada galutinai praras KGBVSD "stogą",kuris po Gailiaus ir Giržado,Kusaitės bylų fiasko pradeda klibėti Apie jų šiltus ir draugiškus santykius rašė A.Anušauskas "Paženklintas melas" (google alfa lt) citata: Bet galiu tik konstatuoti, kad „LR“ verslo grupė savo noro paveikti VSD net nemaskuoja. Savo laiku, gaudama informaciją tiesiai iš buvusio VSD vadovo, ši verslo grupė buvo labai patenkinta savo reikšmingumu. Dabar, situacijai pasikeitus, šie nevieši poveikio įrankiai iš šios verslo grupės beveik išslydo. Tad tokią desperaciją, išsiliejusią plačiu dezinformacijos srautu, aš visiškai suprantu. Bet kam tada reikėjo prieš devyniolika metų atsisakyti „Komjaunimo tiesos” pavadinimo?182. Tik
(2013-05-30 07:01:00)
(96.24.144.167) Parašė:

vienas klausimas ,ar bus to ,,Lietrycio,, zurnalistai kada nors nubausti? Nezinau ir negaliu isivaizduoti ,kiek bylos tomu susidarytu? Tiesiog as to sudrycio neskaitau ,jau seniai,nes nera ka skaityti...Tik ,vapaliojimai ,sapaliojimai ir psichiskai nesveiku zmoniu rasliava...Iki ko nusirito Lietuva...Kad ir teisesauga I tai nekreipia demesio ,bet leidzia ,zeminti,purvinti zmones....Lietuvos teisesauga yra neigali...Tai ko jus mielieji tikites? Cia mano nuomone JAV181. DARIUS
(2013-05-30 06:58:32)
(78.62.26.111) Parašė:

Zmones nekreipkite demesio i visokiu iskrypeliu valdoma lietuva.Beda ta mes neturime prezidento,teisetvarkos nei seimo kadangi dauguma sitose minetose strukturose dirba nusikalteliai.180. ką
(2013-05-29 21:15:08)
(195.12.167.234) Parašė:

galiu pasakyti-išgamos ir niekšai.Melo kojos trumpos,tad greit išaiškės tiesa,tada išsilakstys,kaip kokios žiurkės,iš skęstančio laivo.Gėda valdžiai,kokiam liūne sėdi valstybė.Atsikeltų Vytautas Didysis,tai visiems nukapotų galvas,išgamomsParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras