Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks Aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“, skirta minėti Lietuvos karo aviacijos šimtmetį. Šventėje dalyvaus įvairūs orlaiviai su skraidymo programomis, veiks įvairios aviacijos organizacijų ir universitetų paruoštos ekspozicijos, užsiėmimai ir varžybos mažiesiems šventės lankytojams.
Didžiausią reginį šventės dalyviams kurs viena garsiausių pasaulio akrobatinio skraidymo komandų – „Frecce Tricolori“ iš Italijos, taip pat Belgijos karinių oro pajėgų demonstracinis naikintuvas F-16 „Dark Falcon“.
Be orlaivių šventėje bus galima pamatyti ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Karinių jūrų pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų technikos ekspozicijas, įvairią ginkluotę, laivo povandeninių minų paieškos ir išminavimo robotus, kitą ginkluotę ir karinę techniką, kurią demonstruos įvairūs Lietuvos kariuomenės daliniai bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai.
Savo ekspozicijas ir veiklą pristatys Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacija, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai, Kauno technologijų kolegija, įvairios organizacijos ir įstaigos.
Savo istoriją jau 100 metų skaičiuojančios Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos formuojamos iš profesinės karo tarnybos, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karių ir civilių tarnautojų, kurie aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose, pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo projektuose bei renginiuose, visuomenės gyvenime. Kaune įsikūrusi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadovybė ir Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyba kartu su Oro erdvės ir kontrolės centru, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Ginkluotės ir technikos remonto depas ir Aviacijos bazė dislokuoti Šiauliuose, o Oro gynybos batalionas – Radviliškyje.
Per savo istoriją Lietuvos karo aviacija turėjo išskirtinai pasižymėjusių asmenybių – inžinieriai brg. gen. Antanas Gustaitis ir vyr. ltn. Jurgis Dobkevičius serijomis kūrė ir gamino savo lėktuvus, kpt. Pranas Hiksas buvo pirmasis lietuvis karo lakūnas, kuris savarankiškai skraidė Lietuvos karo aviacijos lėktuvais, ltn. Juozas Kumpis buvo pirmasis ir vienintelis karo lakūnas, žuvęs Nepriklausomybės kovose, kpt. Vladas Morkus pirmasis atliko šuolį parašiutu, kpt. Romualdas Marcinkus 1940 m. įstojo į Prancūzijos kariuomenės oro pajėgas, vėliau į Didžiosios Britanijos Karališkąsias oro pajėgas ir naikintuvu „Hurricane“ fronte vykdė kovinius skrydžius, dalyvavo oro mūšiuose su nacių karo aviacija.
„Sakalo sparnai 2019“ – tai nemokama, visuomenei skirta aviacijos šventė, suburianti aviaciją, lėktuvus ir įvairią techniką mylinčius entuziastus.
„Sakalo sparnai“ renginio programa:
Nuo 10.00 val. Pradeda veikti Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų bei partnerių ekspozicijos, įvairūs užsiėmimai vaikams ir suaugusiems.
12.00 val. Aviacijos šventės „Sakalo sparnai 2019“ atidarymo ceremonija. Sveikinimo kalbos, parašiutininkų šuoliai, Garbės sargybos kuopos karių parodomoji programa.
12.15 val. 1-oji Skraidymo programos dalis. Pasirodys: Mi-8, AS365, L-410 ir C-27J, ANBO, Hawk Mk 51., Čekijos Mi-24, Italijos „Frecce Tricolori“.
14.30 val. 2-oji Skraidymo programos dalis. Pasirodys: Danijos F-16, Lenkijos Mi-24, Čekijos KOP L-159, Vengrijos JAS-39 Gripen, Belgijos F-16, Ukrainos SU-27 ir Ispanijos F-18.
Šaltinis: KAM
Naujausi
Naujausi komentarai
ten dar blogiau
IP 109.169.52.133 | 21:10:46
jie kremliaus kolaborantai,stribvaikiai ir komuniagų nomenklatūrsčikų vaikai/vaikaičiai. nieko nėra šlykščiau už išdavikus dirbančius kitai valstybei/okupantams. Visokie a la tūzai ar trikapeikiai tai savo Tautos gėda......
xXx Vaisvilai
IP 78.63.80.158 | 21:09:56
nu ir kur Lietuvos valstybes (kalbu apie institucijas, o ne piliecius kuriuos myliu ir gerbiu) vaidmuo visuose isvardintuose 199x ivykiuose? nebent tiki, kad ozio bliovimas issauke TSRS griuti? :DDD As neesu istorikas, bet intuicija man kuzda, kad pirmoji nepriklausomybe buvo paskelbta analogiskomis...