Vilniaus meras Artūras Zuokas atmeta konservatorių kaltinimus, kad sostinės valdančioji koalicija siekia miesto šilumos ūkį kuo ilgiau palikti bendrovės „Dalkia“ žinioje. Meras tvirtina, kad investicijos į šilumines jėgaines yra būtinos norint patenkinti ES direktyvos reikalavimus, o sutarties su „Dalkia“ pakeitimas būtų naudingas pačiai savivaldybei.
„Pagal ES priimtas direktyvas iki 2016 metų visi šilumos gamybos įrenginiai, ar jie būtų Vilniuje, ar Kaune, ar bet kur kitur, turi būti pertvarkyti pagal naujus aplinkosaugos reikalavimus. Tuos aplinkosaugos reikalavimus norint įvykdyti, reikalingi papildomi filtrai. Jeigu, pavyzdžiui, Vilniaus šilumos tinklai, Kauno ar kiti neįvykdo aplinkosaugos reikalavimų, tai nuo 2016 metų mes negalėsime naudoti šitų įrenginių arba už kiekvieną dieną turėsime mokėti tam tikrą baudą“, - trečiadienį žurnalistams sakė A. Zuokas.
Sostinės meras paaiškino, kokiu tikslu savivaldybė veda derybas dėl šilumos ūkio nuomos sutarties pokyčių.
„Vilniaus miesto savivaldybė derasi su „Vilniaus energija“, nes šita investicija nėra numatyta sutartyje, nes direktyva atsirado gerokai vėliau, negu buvo pasirašyta sutartis. Kad jie investuotų, įrengtų tuos filtrus, turime suspėti iki 2016 metų, o savivaldybė, pasibaigus sutarčiai, išpirktų už likutinę vertę tas investicijas, kurias „Dalkia“ šiuo metu dabar padarytų“, - komentavo A. Zuokas.
Sostinės opozicijos įtarimus meras vertino kritiškai ir tvirtino, kad susiklosčiusioje situacijoje savivaldybė tikisi pagalbos iš šilumos ūkį nuomojančios bendrovės, o ne daro jai paslaugą.
„Aš manyčiau, kad opozicijai reikėtų pasiskaityti sutartį, įsigilinti dar kartą ir tada kalbėti šiek tiek pasitelkiant argumentus. Tai, ką jie kalba, yra pirmiausia grubus melas ir dar kartą tiktai bandymas daryti viską, kad Vilniaus gyventojai mokėtų už šilumą brangiausiai. Lygiai taip pat tai yra bandymas stabdyti investicijas, kurių Vilniaus miesto savivaldybė neturi. Šiuo atveju ne mums daro paslaugą „Vilniaus energija“, o mes prašome, kad jie investuotų, o mes išpirktume, pasibaigus sutarčiai, už likutinę vertę. Jeigu to jie nedarytų, nes pagal sutartį jie to neprivalo, vadinasi, Vilniaus šilumos tinklai tai privalo padaryti už savo pinigus, kurių jie neturi. Lygiai taip pat tada Vilniaus savivaldybė turi investuoti 72 mln., kurių neturi“, - konstatavo Vilniaus meras.
Paklaustas, kodėl nagrinėjamas klausimas šįryt dingo iš darbotvarkės, meras tvirtino, kad tai padaryta siekiant geriau informuoti tarybos narius, įskaitant ir opoziciją.
„Tiesiog šio klausimo iniciatoriai, Vilniaus energetikos ir aplinkos departamentas, atsiėmė tam, kad dar kartą pristatytų klausimą kiekvienai frakcijai atskirai, kiekvienam komitetui dar kartą atskirai, kad nebūtų spekuliacijų (...). Kad visi žinotų, turėsime laiko iki rudens, kai bus naujas Vilniaus tarybos posėdis, tam klausimui pristatyti“, - aiškino A. Zuokas.
ELTA primena, kad sostinės konservatoriai iškėlė klausimą, ar Vilnių valdanti koalicija nesiekia patenkinti Vilniaus šilumos ūkio nuomininkės bendrovės „Dalkia“ interesų ir pratęsti nuomos sutarties.
Eltos inf.