Beirute birželio 6 d. vyko antivyriausybiniai protestai, kurie virto riaušėmis ir akmenų mėtymu į priešininkų stovyklą. Riaušininkus Libano riaušių policija vaišino ašarinėmis dujomis.
Beiruto centre esančioje Kankinių aikštėje susirinko keli tūkstančiai protestuotojų. Jie buvo nepatenkinti praėjusiais metais prasidėjusia Libano ekonomine, finansine krize.
Dėl jos protestai prasidėjo dar 2019 m. spalio 17 d. Dėl krizės libaniečiai kaltina valdžią, kurią vadina dešimtmečiais įklimpusią į korupciją ir netinkamą vadovavimą. Įsivažiavusius protestus buvo pristabdžiusi koronaviruso pandemija.
Susirinkusieji reikalavo nepriklausomos teisėtvarkos, valdžios atsiskaitomumo ir išankstinių parlamento rinkimų. Kai kurie protestuotojai laikė plakatus su užrašu LEBANESE LIVES MATTER (Libaniečių gyvybės – svarbios).
Protestuotojai buvo pasidalinę į dvi grupes: tuos, kurie prieš HEZBOLLAH ir reikalavo juos atiduoti ginklus, ir tuos, kurie palaikė HEZBOLLAH.
Ekonominė krizė, protestai ir pandemija sukėlė didžiausią grėsmę Libano stabilumui nuo pilietinio karo pabaigos 1990-aisiais. Per pastarąsias savaites Libano svaras, pririštas prie JAV dolerio daugiau nei du dešimtmečius, prarado 60 proc. savo vertės, gerokai išaugo kainos, nedarbas (iki 35 proc.), 45 proc. šalies gyventojų dabar yra žemiau skurdo ribos.
Libaną žada gelbėti Tarptautinis valiutos fondas (TVF), su kuriuo dėl finansinės pagalbos paketo derasi šalies premjeras Hasanas Diabas (Hassan Diab). Iš TVF Libanas tikisi gauti miliardus dolerių, kad išgelbėtų savo skęstančią ekonomiką.
Šaltinis: euronews.com