2024 m. liepos 14 d.

 

Briuselyje Balčytytė pažymėjo Ukrainos pažangą kovojant su korupcija ir vykdant reformas

2
Paskelbta: 2023-03-23 07:17 Autorius: ekspertai.euDarbo vizitu Briuselyje viešinti Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Ukrainos vicepremjere europinei ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanišyna. Susitikime aptarta dvišalė bei ES parama Ukrainos atstatymo ir eurointegracijos procese, Ukrainos vykdomų reformų darbotvarkė ir Lietuvos galimybės prisidėti prie sklandaus jų įgyvendinimo.

„Ukraina rodo nepaprastą valią priešindamasi Rusijos agresijai ir didžiules pastangas atstatyti tai, kas prarasta. Tuo pat metu vykstant eurointegracinių reformų procesui, Ukrainai tenkantis iššūkis yra ypatingai didelis ir reikalaujantis demokratinių šalių solidarumo ir paramos. Ukrainiečiai gali ir toliau kliautis Lietuva – mūsų ekspertine patirtimi reformų kelyje, pagalba šalies atstatyme ir nuolatiniu balsu ES ir kituose tarptautiniuose formatuose, pabrėžiančiu Ukrainos kovos už laisvę svarbą ir pergalei pasiekti būtiną paramą“, - pasakė G. Balčytytė.

Susitikime pažymėta Ukrainos pažanga įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas, tarp jų – kovos su korupcija, teismų sistemos ir kitose srityse, nepaisant šaliai tenkančių sudėtingų, karo diktuojamų aplinkybių.

Šalies siekiama narystė ES yra tiesiogiai susijusi su būtinų reformų įgyvendinimu, ir Lietuva toliau tęs įvairiapusišką pagalbą, siekdama atliepti Ukrainos institucinės paramos poreikius, susitikime su vicepremjere O. Stefanišyna sakė Vyriausybės kanclerė.

Kaip pridūrė G. Balčytytė, prisidėdama prie Ukrainos atstatymo darbų Irpinėje ir Borodiankoje, kur įgyvendinami į būtiniausių gyventojų poreikių užtikrinimą orientuoti projektai, Lietuva ir toliau tiek žodžiu, tiek pavyzdžiu skatins valstybes partneres telktis Ukrainos atstatymui nelaukiant karo pabaigos, tose šalies teritorijose, kur tai šiuo metu įmanoma.

Vizito Briuselyje metu, antradienį, Vyriausybės kanclerė taip pat susitiko su Europos Komisijos sekretore Ilze Juhansone, su kuria aptarė daugiašalio bendradarbiavimo galimybes Ukrainos atstatymo ir atsigavimo srityje, Ukrainos eurointegracinį procesą.

Keli susiję:

Balčytytė Briuselyje aptarė kovos melu ir dezinformacija aspektus  

Vyriausybė tęsia mūšį už tiesą viešojoje erdvėje   

Vyriausybės kanclerė Balčytytė dezinformacijai pasiryžusi perpjauti gerklę   

Balčytytė diskutavo apie dezinformacijos sklaidą COVID-19 pandemijos ir karo kontekste

Nepaisant karo, Lietuva intensyviai kimba į Ukrainos atstatymo darbus  

Balčytytė: duomenimis grįstas valdymas reikalingas jau šiandien – ir jis skinasi kelią   

Naujasis Lietuvos krizių valdymo modelis – dar vienas Lietuvos pažangos liudijimas  

Vyriausybės kanclerė su Moldovos gynybos ministru pasitarė apie grėsmes ir COVID-19

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. trumpai
(2023-03-23 15:58:20)
(78.56.135.137) Parašė:

Matyt dviguba doze priėmė kad tokie dinozairai sapnuojasi.1. Darijus
(2023-03-23 10:45:33)
(2a02:678:642:9b00:59cf:bec7:c53a:99dd) Parašė:

O kur raudoni žibintai?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras