Nuotr. LRT |
Valstybinis transliuotojas skelbia, kad koronavirusu vis dažniau sunkiai serga jauni, gretutinių ligų neturėję asmenys.
„Medikai atkreipia dėmesį, kad mirčių ir sunkios ligos eigos formų tarp visiškai skiepytų pacientų pasitaiko ypač retai. Dažniausiai tai būna sunkių gretutinių ligų turintys asmenys arba tie, kurie skiepyti buvo visai neseniai ir jiems nespėjo susiformuoti imunitetas prieš COVID-19 ligą“, - informuojama publikacijoje „Naujausias COVID-19 kritinės būklės paciento paveikslas: kas serga sunkiai, o kam kyla didžiausia rizika mirti?“.
Pranešama, kad visa tai „patvirtina ir statistika“.
Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos (LARD) prezidentu valstybinio transliuotojo vadinamas prof. Tomas Jovaiša atskleidė, kad „Vilniaus duomenys koreliuoja su COVID-19 sergamumo statistika Jungtinėje Karalystėje (JK)“
Pranešama, kad „JK taip pat pastebėta, kad delta variantu sunkiai serga vis daugiau jaunesnių pacientų“.
T. Jovaiša atkreipė dėmesį, kad nesivakcinavę nuo koronaviruso ir susirgę Covid-19 liga žmonės pridaro daug bėdų tiems, kurie laukia kompleksinių planinių paslaugų.
„Nors banga yra žymiai mažesnė už buvusias anksčiau, bet suminis lovų skaičius ir apkrovimas kai kuriuose regionuose viršija 100 proc. priešpandemio lygio. Tai pastebimai pablogina galimybes atlikti kompleksines planines paslaugas“, - konstatavo medikas.
Pasak jo, situacija gali tik blogėti.
„Pagrindinis iššūkis – anesteziologijos ir intensyvios terapijos personalo trūkumas, ilgalaikis nuovargis ir perdegimas. Lyginant Lietuvos ir JK duomenis yra didelė tikimybė dar didesniam intensyvios terapijos poreikiui“, – nurodė T. Jovaiša.
Susiję:
Perteklinis mirtingumas Lietuvoje siekia 25%. Saugokite savo sveikatą!
Propagandos senolė Miliūtė, vardan vakcinavimo, kaip kozirį išsitraukė Sausio 13 ir vaikus