2024 m. rugpjūčio 19 d.

 

Dalai Lama ragina kalbėti apie Mjanmare vykdomą genocidą

Paskelbta: 2015-05-28 09:40 Autorius: ekspertai.eu

Dalai Lama paragino kitą Nobelio taikos premijos laureatę, Mjanmaro opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi netylėti apie vis gilėjančią rohingjų tautos krizę, tiksliau, Mjanmare vykdomą šios tautybės žmonių genocidą, padėti skriaudžiamiems žmonėms.

Dalai Lama yra budistas, Aung San Suu Kyi taip pat yra budistė, o štai rohingjai yra musulmonai. Mjanmare (Birmoje) musulmonai gyvena ne vėliau kaip nuo 1050 m.

Tibeto budistų dvasinis vadovas sakė: „Labai liūdna. Tikiuosi, kad Aung San Suu Kyi, būdama Nobelio taikos premijos laureatė, ką nors padarys. Buvome susitikę du kartus – Londone ir Čekijoje. Paminėjau šią problemą, ji atsakė, kad viskas ne taip paprasta. Vis dėlto jaučiu, kad ji gali padaryti kažką. Kažkas negerai su žmonijos mąstymo būdu. Mums visiškai trūksta rūpestingumo kitų gyvybėms, gerove.“

Neseniai tūkstančiai rohingjų išgelbėti prie Pietryčių Azijos krantų, kur plaukė kartu su migrantais iš Bangladešo. Daugiau kaip 3500 žmonių atvyko į Tailandą, Malaiziją ir Indoneziją. Manoma, kad tūkstančiai rohingjų tebėra įkalinti laivuose prie šių šalių krantų. Tailande, netoli Malaizijos sienos, atrastos septynios rohingjų stovyklos, kuriose yra keliasdešimt kapų.

Rohingjų tauta, skirtingai nei daugelis Mjanmaro tautų, yra indoeuropiečiai, kalba bengalų kalbai artima rohingjų kalba. Mjanmaro Arakano valstijoje (viename iš 21 administracinio šalies vieneto) rohingjai apsistojo dar XVI a., greičiausiai atvyko iš Bengalijos. 1826 m. jie tapo britų vergais, o 1942 m. įvyko britų suorganizuotos rohingjų ir kitų tautų žudynės. Dabar Mjanmare, kuriame gyvena apie 52 mln. žmonių, rohingjų yra apie 735 tūkst., ir jų sparčiai mažėja dėl šios tautos genocido.

Plačiau apie Azijos Palestinos – Mjanmaro – genocidą ekspertai.eu rašė prieš trejus metus, per tą laiką situacija gerokai pablogėjo. Daugelis rohingjų gyvena getuose ir pabėgėlių stovyklose prie kaimyninio Bangladešo arba prie Tailandos sienos. Kadangi Mjanmaras rohingjams neduoda pilietybės, jiems sao šalyje tenka būti pabėgėliais. Apie rohingjų genocidą pasaulis sužinojo tik 2012 m., kilus protestams. Aung San Suu Kyi, nors ir yra Nobelio taikos premijos laureatė, apie genocidą iki šiol nepratarė nė žodžio.

Genocidus tiriantis mokslininkas Danielis Fejersteinas (Daniel Feierstein) tai, ką dabar patiria rohingjai, vadina „sisteminiu silpninimu“, „kai nuo genocido pereinama iki visiškos tautos anihiliacijos. Rohingjai persekiojami, fiziškai ir dvasiškai silpninami, bendruomenės skaldomos, skatinama islamofobija, rasizmas, nacionalizmas. Aun San Suu Kyi tuo nesirūpina“.

Šaltinis: theguardian.com

Susiję:

Azijos Palestinoje – Mjanmare – vykdomas genocidas Vakarų nedomina

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras