2000 m. kovo 17 d. Niujorke Jungtinės Tautos paskelbė didžiulę ataskaitą, kurioje dėl demografinės krizės ES siūloma atlikti perkėlimo migraciją ir, kad padidėtų europiečių gimstamumas, priimti milijonus pabėgėlių.
Šį planą sukūrė Jungtinių Tautų Populiacijos skirstymo skyrius prie Ekonomikos ir socialinių reikalų departamento (DESA). Plane, pavadintame „Perkėlimo migracija: ar tai sprendimas mažėjančiai ir senstančiai populiacijai?“, siūloma kiekvienai Europos (ir kai kurioms kitoms) šaliai saugotis demografinės krizės.
Tuomet paskaičiuota, kad tarp 1995 ir 2050 m. gyventojų skaičius Japonijoje, Pietų Korėjoje, Rusijoje, JAV ir beveik visose Europos šalys sumažės, kai kur, pvz., Estijoje, Bulgarijoje ir Italijoje, net ketvirčiu ar trečdaliu. Taigi darbingo amžiaus (15–64 metų) žmonių skaičius sumažės net perpus.
Tyrėjai nustatė, kad, norint to išvengti, būtina perkėlimo migracija. Tuomet per ateinančius dešimtmečius vaikų skaičius šeimose padidėtų. Nuspręsta, kad po 1995 m. imigrantai ir jų palikuonys turės sudaryti 30–39 proc. gyventojų.
Daugiausia migrantų, anot šio tyrimo, reikia Italijai ir Vokietijai, kurioms būtina daugiausia darbo rankų. Italijai – 6500 migrantų milijonui gyventojų (tai sudarytų 400 tūkst. iš 61 mln.), Vokietijai – 6000 milijonui gyventojų (486 tūkst. iš 81 mln.). JAV per metus užtektų 1300 migrantų milijonui gyventojų (419 tūkst. iš 322 mln.).
Šaltinis: un.org
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]