Lapkričio 13 d. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Dėl nusikalstamo susivienijimo, vykdančio turto nusavinimą ir kreditorių apgavystes naudojantis bankroto bylomis teisme“. Dalyvavo Tarptautinio Prigimtinės Teisės Tribunolo atstovė Rytų Europoje Lina Helstein ir Arūnas Banaitis.
Konferencijos dalyviai aptarė padėtį teisėsaugoje ir teismuose ne tik bankroto bylose. Pasitarimo dalyviai konstatavo būtinumą vienyti pilietinės visuomenės jėgas ir pastangas, siekiant teisėtomis priemonėmis keisti susidairiusią padėtį. Tai - ir teismo bylų atnaujinimas dėl akivaizdžiai neteisėtų įsiteisėjusių teismo sprendimų, tarptautinių teisės institutų įtraukimas, žalos atlyginimo nukentėjusiems nuo neteisėtų veikų instituto panaudojimas, sprendimus valstybės vardu priimančiųjų atsakomybės klausimai. Šiuo metu žalą dėl neteisėtų teisėjo ar prokuroro veiksmų atlygina valstybė. Dalyvių nuomone, valstybė neturėtų likti vienintele atsakinga už tai.
Pasitarimo dalyviai, manydami, kad tik sutelktomis jėgomis galima pakeisti šią, į neviltį daugybę Lietuvos žmonių varančią padėtį teisinėje mūsų valstybės sistemoje, įsteigė Lietuvos piliečių iniciatyvinę grupę teisinės sistemos kontrolei. Apie iniciatyvinės grupės veiklos gaires ir iniciatyvas, pastangas telktis ir vienytis, konkrečius darbus, kuriuos jau dabar dirba aktyvūs šios iniciatyvinės grupės nariai, bus nuolat skelbiama.
Spalio 22 d. spaudos konferencijoje buvo atskleista Lietuvos teismuose veikianti bankroto administratorių grupuotė, kurios veikla atitinka Baudžiamojo kodekso 25 ir 249 straipsniuose nustatytą nusikalstamo susivienijimo sąvoką. Paskelbta Pasaulio banko studija patvirtino, kad bankroto procedūros yra viena trijų pagrindinių priežasčių, trukdančių Lietuvos pažangai.