Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad mažoms ir, be alternatyvios energijos, kitokių šaltinių neturinčioms valstybėms esą apsimoka savo energetinėje sistemoje turėti atominę energetiką, tačiau turi būti užtikrinamas jų saugumas.
Tokią poziciją Lietuvos vadovė išdėstė per bendrą spaudos konferenciją su Suomijos prezidentu Sauli Niinisto, kuris Lietuvoje vieši su valstybiniu vizitu. Tačiau D. Grybauskaitė visų pirma paragino politikus apsispręsti dėl šalies energetikos strategijos.
„Pirmiausia Lietuvos politikai turi apsispręsti dėl Lietuvos energetinės strategijos, tai yra dėl ilgalaikės energetinės perspektyvos mūsų šaliai – kokius energetinius resursus mes galime naudoti, kokia proporcija ir kiek tai apsimokėtų mūsų valstybei“, – sakė prezidentė.
Klausiama, ar Lietuva turėtų statyti naują atominę elektrinę, D. Grybauskaitė leido suprasti, kad tai turėtų būti daroma.
„Daugelis šalių iki šiol tos energetinės rūšies nėra atsisakiusios, nes ir tarša gerokai mažesnė, ir saugumas santykinai užtikrinamas ne ką mažiau negu iš kitų šaltinių“, – teigė prezidentė.
D. Grybauskaitė pridūrė, kad svarbu išsiaiškinti, kokia proporcija geriau naudoti kuro rūšis, bei ragino nepasikliauti vien tiktai biokuru.
„Ar tiktai biokurą – o tai reiškia galiausiai deginti savo miškus, ar vis dėlto turėti tokį santykį tarp energetinių resursų, kurie ir nenaikintų mūsų gamtos ir mūsų šalies, taip pat užtikrintų pakankamai pigią energiją ir šilumos šaltinius, ir apsaugotų mūsų gamtą, galų gale ir suteiktų mūsų šaliai ekonominį augimą bei užtikrintų mūsų žmonėms ateities gerovę“, – kalbėjo Lietuvos vadovė.
Suomijos prezidentas, klausiamas, ką mano apie planus pastatyti 2-3 jėgaines Baltijos regione, priminė savo šalies pavyzdį, kur šiuo metu statomas penktas reaktorius, o parlamentas yra davęs leidimą dar dviem.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.