Vienintelis dalykas, galintis tapti trukdžiu pirmadienį prasidėjusiam Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, yra nesutarimai vidaus politikoje, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.
LRT radijui pirmininkavimą ES Tarybai prezidentė pavadino svarbiu, tačiau įveikiamu iššūkiu. Jos manymu, valstybės aparatas pirmininkavimui pasirengęs, o bene didžiausiu trukdžiu įvardijo vidaus politiką.
"Kas gali šiek tiek ir pagadinti - tai turbūt mūsų vidiniai politiniai reikalai. Tai čia turbūt vienintelį iššūkį ir matyčiau", - sakė šalies vadovė, kuri šiuo metu vieši Paryžiuje.
Perklausus, ką turi omeny, prezidentė teigė kalbanti apie tai, kad Lietuva ir Lietuvos politinės partijos turi suprasti atsakomybę, tenkančią Lietuvai pirmininkavimo metu. Lietuvos darbai, pasak prezidentės, "turi būti orientuoti į bendrų europinių klausimų sprendimą, o ne vien tiktai į savo vidines rietenas arba santykių aiškinimąsi".
Pirmadienį Lietuva, pirmoji iš Baltijos šalių, pradėjo pirmininkavimą ES Tarybai. Vadovauti ES taisyklių kūrimui eilės tvarka kas pusmetį tenka kiekvienai iš 28 ES šalių narių. Pirmininkavimą perėmusi iš Airijos, Lietuva 2014 m. sausio 1-ąją jį perduos Graikijai.
Eltos inf.
Akivaizdu, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai skuba panaudoti viešųjų ryšių fronte. Šįsyk ji nori pasireikšti kaip Taikos deivė. Mat vieninteliu iššūkiu Lietuvai ji laiko vidinius politinius reikalus, „rietenas arba santykių aiškinimąsi”.
Kitaip tariant, vertėtų pamiršti kritiką, kiek jėgos leidžia ramstyti nuo europinių klausimų sprendimo pavargusią valdžią, o ir taip mažai kuo tarpusavyje besiskiriančios partijos, jei būtų šalies vadovės valia, turėtų paprasčiausiai susijungti į vieną prezidentinę partiją. Kam tų partijų apskritai reikia?
Tad pagal prezidentę viskas Lietuvoje, išskyrus besiriejančius politikus, yra tobula. Nesvarbu, kad pagal korupcijos suvokimo indeksą Lietuva tarp 30 ES ir Vakarų Europos valstybių užima garbingą 23 vietą, kad jaunimo nedarbas Lietuvoje didžiausias ES po Pietų Europos valstybių, kad minimali alga ir pensija eurais primena katino ašaras, kad pagal savižudybes esame antri pasaulyje, o pagal demografinius rodiklius - sparčiausiai nykstanti Europos Sąjungos valstybė.
Tokios tendencijos prezidentei neatrodo iššūkis, jai galvos sopulį kelia vienas kitam į atlapus kimbantys politikieriai. Tik Europos žiniasklaidai ir žmonėms tikrai neįdomu, kokios partijos sudaro valdančiąją koaliciją Lietuvoje ir kiek jos vienos kitoms pasako meilių žodžių, bet statistinių lentelių skaičiai, kurie ne mūsų naudai, puikuosis visur ir visada.