Prezidento Gitano Nausėdos per gegužės 17 – 23 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.
Nuotr. prezidentas.lt |
Gegužės 17 d. G. Nausėda pasveikino Norvegijos Karalių Haraldą V nacionalinės šventės ‒ Konstitucijos dienos ‒ proga.
Valstybės lyderis padėkojo Norvegijai už nuoseklų Baltijos šalių saugumo stiprinimą – norvegų karių dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje.
„Lietuva vykdo norvegiškos oro gynybos sistemos NASAMS pirkimą, padedantį stiprinti gynybinius mūsų šalies pajėgumus, ir glaudžiai bendradarbiauja, vykdant mokymų programas, skirtas pasirengti šių sistemų eksploatacijai“, - sveikinime dėmesį atkreipė šalies vadovas.
Taip pat gugžės 17 d. G. Nausėda pasveikino Portugalijoje vykstančiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungtyje aukso medalį iškovojusį regos negalią turintį Edgarą Mataką.
Taip pat gegužės 17 d. G. Nausėda pateikė Seimui teisėkūros iniciatyvą, skirtą sustiprinti su teisėkūros iniciatyvomis susijusių aplinkosaugos rizikų vertinimą.
„Aplinkosauga ir kova su klimato kaitos iššūkiais Lietuvoje pagaliau turi tapti tikru prioritetu – neatskiriama visos valstybės politikos dalimi“, - nurodė šalies vadovas.
Taip pat gegužės 17 d. G. Nausėda pateikė Seimui Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) ir taip mažinti pajamų nelygybę.
„Per pandemiją akivaizdžiai išaugo dirbančių asmenų pajamų nelygybė – skaudžiausiai nukentėjo tie, kurie uždirba mažiau, negalėjo dirbti per nuotolį, buvo priversti būti prastovose“, - atskleidė šalies vadovas.
Gegužės 19 d. G. Nausėda prieš artėjančią Europos Vadovų Tarybą (EVT) susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir aptarė Lietuvos poziciją klimato kaitos klausimais.
Gegužės 20 d. G. Nausėda dalyvavo nuotolinėje parengiamojoje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje pasirengti gegužės 24–25 d. vyksiančiam EVT susitikimui ir aptarė klausimus, susijusius su klimato kaita ir COVID-19 pandemijos valdymu, santykius su Rusija, vykstantį Palestinos ir Izraelio konfliktą.
„Turime pasiųsti aiškų signalą Rusijai, kad bet kokie agresyvūs veiksmai sulauks tvirto ES atsako, įskaitant naujų sektorinių ir individualių sankcijų įvedimą“, - pasakė šalies vadovas.
Taip pat gegužės 20 d. G. Nausėda suteikė Lietuvos pilietybę Jungtinės Karalystės kino aktoriui ir režisieriui Dexteriui Fletcheriui.
Taip pat gegužės 20 d. G. Nausėda įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Jungtinėse Tautose Ryčiui Paulauskui ir ambasadoriui prie Europos Tarybos Andriui Namavičiui.
Gegužės 21 d. G. Nausėda pasirašė dekretus, kuriais pateikė Seimui skirti Jeleną Dilienę ir Donatą Jasą Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) nariais.
Taip pat gegužės 21 d. pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė lankėsi Dovilų etninės kultūros centre, kur susitiko su centro darbuotojais ir kartu su mažaisiais lankytojais dalyvavo edukacijoje, kurioje buvo rišami sodai.
„Labai svarbu vaikui nuo mažens įdiegti etninės kultūros pajautimą ir pažinimą. Tik taip mes išsaugosime savo tapatybę“, - po susitikimo atskleidė D. Nausėdienė.
Taip pat gegužės 21 d. G. Nausėda lankėsi Klaipėdos rajono Dovilų pagrindinėje mokykloje ir informavo, kad kiekvienas vaikas su negalia turi teisę mokytis kartu su visais.
Gegužės 22 d. G. Nausėda pareiškė užuojautą dėl Lietuvos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Jungtiniuose Arabų Emyratuose Edmino Bagdono mirties.
Gegužės 23 d. G. Nausėda paskelbė pareiškimą.
Šiandien Baltarusijos režimui pavaldžios tarnybos prievarta nutupdė Minske keleivinį lėktuvą, skridusį reisu į Vilnių. Pirminiais pranešimais, Baltarusijos režimo pajėgos sulaikė į Vilnių skridusį Baltarusijos opozicijos atstovą Romaną Protasevičių, kuris gyvena ir dirba Lietuvoje turėdamas nacionalinę vizą.
Reikalauju, kad Baltarusijos režimas nedelsiant paleistų sulaikytą asmenį ir leistų jam tęsti kelionę į Vilnių. Kreipiuosi į NATO ir ES sąjungininkus kviesdamas nedelsiant reaguoti į Baltarusijos režimo keliamą grėsmę tarptautinei civilinei aviacijai. Tarptautinė bendruomenė turi skubiai imtis veiksmų, kad panašūs incidentai nebegalėtų pasikartoti. Apie tai kalbesiu jau rytoj Briuselyje prasidėsiančioje Europos Vadovų Taryboje“, - rašoma valstybės lyderio pareiškime.
Šaltinis: prezidentas.lt