Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas paragino savo tautiečius nesipriešinti reformoms, nes priešingu atveju šalies ekonomika gali atsidurti ant bedugnės krašto. Šalis yra „kryžkelėje“, rašo premjeras savo straipsnyje laikraštyje „Vedomosti“. Kad būtų užtikrintas tolesnis ekonomikos augimas, esą būtinos didelės reformos, kurios „nėra nerizikingos“, praneša agentūra AFP.
D. Medvedevas piešia liūdną dabartinės situacijos vaizdą: nepalankios išorės sąlygos bei neišspręstos problemos viduje slegia ekonomiką. Augimo lūkesčiai yra „santykinai pesimistiški“, rašo vyriausybės vadovas. Šiais metais BVP augimas „neabejotinai neviršys 2 proc.“ Tai yra pirmas kartas nuo 2009-ųjų, kai augimas yra mažesnis už globalų vidurkį, pabrėžia D. Medvedevas.
Kai kurių pasenusių fabrikų tolesnė eksploatacija nėra rentabili, įspėjo premjeras. Dėl didelių statybų kaštų dabar nėra prasmingi ir dideli projektai. Iš tikrųjų Rusijos ekonomika šiuo metu esą pirmiausiai palaikoma valstybiniais užsakymais ir subsidijomis. Tačiau ši politika įmanoma tik dėl didelių įplaukų už naftos ir dujų eksportą.
D. Medvedevas įspėjo, kad dėl galimo įplaukų sumažėjimo „labai svarbu“ rasti augimo šaltinių už viešojo sektoriaus ribų. „Mes esame kryžkelėje, - rašo ministras pirmininkas. - Rusija gali visiškai lėtai judėti į priekį su maždaug nuliniu augimo procentu arba žengti didelį žingsnį į priekį“. Tai „nėra nerizikinga“, tačiau pirmasis kelias esą yra dar pavojingesnis. „Tai yra tiesioginis kelias į žlugimą. Kelias į bedugnę“, - aiškina D. Medvedevas.
Anot jo, būtina stiprinti smulkiąsias ir vidutines įmones, didinti konkurencingumą ir gerinti verslo klimatą.
Ekspertai jau seniai įspėja, kad vyriausybė nesuskubo įgyvendinti būtinų struktūrinių reformų.
Eltos inf.