L. Galkus ir A. Dulkys. |
Lietuvos operacijų vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys išlaikęs ilgą pauzę, pagaliau, po tuputėlį, pradėjo atsakinėti į jam pateiktus klausimus.
Iš karto skelbiame tai, į ką dabar atsakė A. Dulkys ir toliau laukiame kitų atsakymų.
Į ekspertai.eu klausimus atsakymus, A. Dulkio pavedinimu, parengė Sveikatos apsaugos ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus patarėjas Lukas Galkus.
- Su kuo Lietuva pasirašė sutartis dėl vakcinų nuo koronaviruso, su kiekvienu gamintoju atskirai, ar su kuo nors kitu? (Prašome atsiųsti pirkimo-pardavimo sutartis dėl septynių vakcinų įsigijimo: 1,86 mln. dozių „Vaxzevria“, 0,7 mln. dozių „Janssen“, 1,38 mln. dozių „CureVac“, 0,5 mln. dozių „Moderna“ 9,3 mln. dozių „Pfizer“ vakcinos, 0,6 mln. dozių „Novavax“ vakcinos ir 0,37 mln. dozių „Valneva“ vakcinos.)
- Informuojame, kad vadovaujantis sutarčių dėl vakcinų nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įsigijimo nuostatomis, jų nuostatos yra konfidenciali informacija, todėl šių sutarčių pateikti negalime. Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra pritarusi šių vakcinų kiekio įsigijimui:
„AstraZeneca“ – 1,86 mln. dozių (vakcinos platforma – adenoviruso);
„Janssen Pharmaceutica NV“ – 0,7 mln. dozių (vakcinos platforma – adenoviruso);
„Moderna“ – 0,517 mln. dozių (vakcinos platforma – mRnR);
„BioNTech & Pfizer“ – 9,296 mln. dozių (vakcinos platforma – mRnR);
„CureVac“ – 1,38 mln. dozių, jei bus sudaryta pirkimo sutartis (vakcinos platforma – adjuvantinė);
„Novavax“ – 0,633 mln. dozių, jei bus sudaryta pirkimo sutartis (vakcinos platforma – adjuvantinė);
„Valneva“ – 0,372 mln. dozių, jei bus sudaryta pirkimo sutartis (vakcinos platforma – inaktyvuota vakcina).
- Kaip buvo nustatytas toks vakcinų poreikis, jei 2021-08-26 dienai Statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuva yra sulaukusi daugiau nei 4,151 mln. skiepų dozių, iš jų sunaudota daugiau kaip 2,914 mln. dozių, o nepanaudota šiuo metu apie 1,237 mln. vakcinos dozių.
- Pirkimo strategija buvo paremta įsigyjamų vakcinų „krepšelio“ diversifikavimu. Pirmosios išankstinės sutartys buvo pasirašomos 2020 m. vasarą-rudenį, kada dar nebuvo žinojimo, kurie gamintojai pirmi registruos vakciną, kurios vakcinos bus efektyviausios. Lietuva, kaip ir likusios ES šalys narės nusprendė investuoti į skirtingų platformų vakcinas.
- Kadangi dalis perkamų vakcinų rugpjūčio mėnesį dar nebuvo patvirtintos Europos Sąjungoje, prašome nurodyti, kurios tai vakcinos ir kodėl, nesant tokiam vakcinų poreikiui, buvo nuspręsta pirkti ES nepatvirtintas vakcinas?
- Sudarant sutartis (2020 m. antroje pusėje) nei viena vakcina nebuvo registruota ES. 2 klausimo atsakymas paaiškina, kodėl buvo pasirašomos sutartys dėl dar tuo metu tik vystomų vakcinų.
- Ar šiai dienai tos nepatvirtintos ES vakcinos jau turi patvirtinimą? Jei taip, prašome atsiųsti tai pagrindžiančius dokumentus.
- Visą informaciją apie registruotų vakcinų ir vakcinų, kurios toliau vystomos, bet dar nėra registruotos, galite rasti čia https://www.vvkt.lt/index.php?2592100020
- Kiek ir kokių gamintojų vakcinų buvo nepanaudota 2021 metų spalio 18 d duomenimis?
Visi duomenys apie panaudotas ir nepanaudotas vakcinas yra vieši ir atnaujinami kasdien https://experience.arcgis.com/experience/cab84dcfe0464c2a8050a78f817924ca/page/page_8/
- Kada baigiasi šių nepanaudotų vakcinų galiojimo terminas?
Šiuo metu turimų vakcinų galiojimo terminai:
· Comirnaty – iki 2022 m. sausio 31 d. – kovo 31 d.
· Moderna –iki 2022 m. sausio 25 d. – kovo 31 d.
· Vaxzevria –iki 2021 m. lapkričio 30 d. – 2022 m. sausio 31 d.
· Janssen – iki 2023 m. liepos 31 d.
- Kiek vakcinų buvo sunaikinta (dėl pasibaigusio jų galiojimo termino)?
- Dėl pasibaigusio galiojimo buvo utilizuotos (sunaikintos) 24 725 dozės.
- Ar yra numatyta galimybė nepirkti vakcinų iš tų gamintojų, kurių vakcinos nebus užregistruotos iki 2022 m. sausio 1 d.?
- Prieš pasirašant galutines sutartis įsigyti planuojamas kiekis ir kitos sąlygos derinamos dar kartą. Gamintojai nėra įsipareigoję vakcinas užregistruoti iki tam tikro termino.
- Ar yra numatyta galimybė keisti vakcinų pirkimo apimtis, priklausomai nuo vakcinos efektyvumo rodiklių?
- Galimybės yra, priklausomai nuo to, ar kitos šalys taip pat nori įsigyti arba kaip tik atsisakyti. Kiekvienas atvejis individualus, EK derasi su gamintojais dėl papildomo poreikio, šalys narės gali paskolinti, perparduoti ar donuoti kitoms šalims.
- Ar bus perkamos EMA užregistruotos vakcinos, jeigu jos (gamintojai) nebuvo įtrauktos į pradinį perkamų vakcinų sąrašą?
- Jeigu šalys narės ir EK taip nuspręs, tada tokios vakcinos gali būti perkamos.
Keli susiję:
Dulkys pranešė tikįs, kad gyventojai jam atleis už visa tai, ką jis pridirbo, todėl tęsia kovą toliau
Dulkys paklausė nesivakcinavusių žmonių, koks jų planas ir kaip jie ruošiasi gyventi toliau?
Dulkiui priminta, kad nėra gerai nesilaikyti įstatymų, neteikiant prašomos informacijos
SAM niekas ragelių nekelia, Dulkys bando apsimesti debiliuku
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]