2024 m. rugpjūčio 7 d.

 

ECB antausis Graikijai

6
Paskelbta: 2015-02-05 20:01 Autorius: ekspertai.eu

Europos Centrinio Banko manymu (ECB), Graikija nevykdo ekonominių reformų, rašo Ivo Kaicci straipsnyje „Corriere della Sera“.

Mario Dragi (Mario Draghi) vadovaujamas ECB aštriai kritikavo Atėnų vyriausybę derybose dėl šalies skolos restruktūrizavimo ir ekonomikos gelbėjimo programos, kurią vykdo ES. ECB paprasčiausiai pavertė Graikijos valstybines obligacijas bevertėmis. Nuo vasario 11 d. Graikijos bankai negalės naudoti „savo šalies kreditinių dokumentų, kurios yra išleidusi arba už kuriuos garantavo Graikijos Respublika“, pateikdami juos kaip garantiją ECB refinansavimui. Dragi vadovaujama struktūra leido suprasti, kad Graikijos gelbėjimo plano pratęsimą laiko labai abejotinu (šio plano galiojimo laikas baigiasi vasario 28 d.). Pasak Graikijos finansų ministro, ECB nusprendė „spausti“ Eurogrupę. „Iš karto po šio Dragi pareiškimo finansų rinkos vėl pradėjo baimintis dėl Graikijos likimo“, - rašo straipsnio autorius.

Graikijos premjeras Aleksis Tsipras (Alexis Tsipras) pareiškė, kad jam reikia laiko, kad vesti derybas be ultimatumų. Jis norėtų paruošti keturių metų ekonomikos atkūrimo planą, kurio pagalba būtų vykdomi radikalūs sprendimai, leisiantis nugalėti korupciją, kovoti su mokesčių nemokėjimu irleisiantys padidinti valstybinio aparato efektyvumą.

Šaltinis: corriere.it

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Jonis
(2015-02-06 20:37:07)
(88.216.20.86) Parašė:

ES finansinio mechanizmo vizualizacija. youtube.com/watch?v=C8xAXJx9WJ8



5. to Paprastas
(2015-02-06 16:23:55)
(65.188.192.137) Parašė:

Labai teisingai pastebejote. Cia ne tautos ("seimos") skola, o vieno seimos nario, sakykime tevo, paskola. Prisieme kreditu, prisipirko sau televizoriu, kompu, gal masina, saldytuva prigrudo gerybemis. Teisybe, likusi seimos dalis, gyvendama tame paciame name, turejo priejima prie tu "zaisliuku", bet jie patys jokiu paskolu neeme ir net nezinojo kiek ir kokiom salygom imta. Jei butu zinoje - kazin ar savanoriskai butu isipainioje i sitokias skolas. Dabar is seimos nariu reikalaujama kaip is pilnateisiu skolininku ( kaip ir daugumoje pasaulio saliu, cia bankininkai labai gera zaidima sugalvojo), bet is tikruju tai buvo tevas, kuris jiems viena diena pareiske - "Mes turtingi!" ir jie tik dziugiai su tuo sutiko.



4. Paprastas> 2
(2015-02-06 12:08:06)
(88.118.179.138) Parašė:

Kietas mąstymas... bet prasideda viskas ne nuo „plytelių“, o nuo santvarkos tavo šeimoje ir kada tu prarandi savo valią, ir šeimos nariai pradeda skolintis pagal savo „supratimą“(žinomai jos konsultuoja „specialistai“) tai tamstos „Galiausiai, skolinaisi pats, nieks tau to daryti neliepė...“ yra tiesiog melas. „Plytelių“ sindromas atsiranda tada, kada jau neturi šeimos, turto, pajamų ir t.t.



3. kapitalizmas
(2015-02-06 09:49:59)
(77.90.124.239) Parašė:

generuojantis skolinimasi,yra iskrypusi atmaina.prisiminkim smetonine lietuva.tada buvo nuodeme skolintis is banku.dabar sita sistema zlugs,nes graikai yra tas indikatorius ir beje europos lopsys.



2. dėl tų valstybinių skolų
(2015-02-06 00:59:30)
(78.58.117.68) Parašė:

Nesu ekonomistė, net ne buhalterė ir į visas tas valstybių skolas žiūriu daugiau kaip namų ūkio tvarkytoja. Ir man daugybė dalykų na, mažų mažiausiai, nesuprantama. Imkim šeimos modelį. Eilinė šeima ir eilinis namų ūkis. Verčiasi posunkiai, kiemas galėtų būti grįstas plytelėm, trūksta buitinės technikos patogesniam gyvenimui, bet skolų beveik nėra, na ten nedidukas kreditas ir viskas. Pasižiūri į kaimyną ir net pavydas suima, kaip jis gražiai gyvena. O tas kaimynas pasiūlo sudaryti kaimynų sąjungą ir problemas spręsti kartu. Pasiūlymas gražus, viskas tinka. Bet tas turtingesnis sako tam biednesniam, tipo tu su savo netvarkytu kiemu ir prastai įrengta virtuve nelabai įsipaišai į bendrą vaizdą. Reikia kažką daryti, bet tam nėr pinigų. Turtingasis pasiūlo paskolinti gerom sąlygom. Puiku, pasiskolina, susitvarko kiemą. Paskui dar pasisikolina ir įsirengia virtuvę. Paskui dar pasiskolinęs nusiperka gerą automobilį, paskui sūnų išleidžia mokytis į Oksfordą. Gražu, gražūs kaimynai, viskas tvarkinga. Bet... Čia turtingasis kažkaip primena, kad skolą reikia grąžinti. Oi... iš ko??? Na, susiveržk diržą, nebevalgyk saldžių bandelių ir gal kaip nors sutaupysi. Galiausiai, skolinaisi pats, nieks tau to daryti neliepė... Pati sistema valstybes privedė prie to skolinimosi ir gyvenimo ne pagal kišenę, o dabar blogai ir vieniems ir kitiems. Ir tiems, kurie skolinosi ir tiems, kurie skolino



1. Darijus
(2015-02-05 20:53:21)
(90.142.243.108) Parašė:

Įdomu, ar senas drachmas graikai sunaikino? O lietuviai?



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras