Lietuvos viešojoje erdvėje pastarosiomis dienomis buvo mažai kalbama apie ekonomiką. Kodėl? Matyt, valdančiajam režimui tai nėra itin svarbu. Vietoj to, Lietuvos žiniasklaidoje vėl daug dėmesio skirta Rusijos keliamos grėsmės temai. Kai kurie deputatai netgi kritikavo ūkininkų protesto akcijos dalyvius, pavadindami juos „penktąja kolona“. Nors ši akcija nebuvo politinė – ūkininkai gynė savo ekonominius interesus.
Tuo metu Rusijoje birželio 18–21 dienomis vyko tradicinis Sankt Peterburgo ekonomikos forumas. Šiame forume buvo svarstytos penkios pagrindinės temos: „Pasaulio ekonomika: nauja plėtros platforma“, „Technologijos: lyderystės žingsniai“ ir kitos aktualios temos.
Forume dalyvavo gausios delegacijos iš Kinijos, Indijos, Vietnamo, Brazilijos, Baltarusijos, Malaizijos bei kitų šalių – iš viso net iš 142 pasaulio valstybių. Forumo metu buvo pasirašyta daug sutarčių. Pavyzdžiui, birželio 20 d. Leningrado srities gubernatorius Aleksandras Drozdenko pasirašė sutartį su Brazilijos vyriausybės atstovais dėl bendros Rusijos–Brazilijos grūdų perdirbimo įmonės steigimo. Kreipdamasis į žurnalistus, A. Drozdenko pareiškė: „Atskleisiu jums paslaptį – su Brazilijos atstovais pasirašėme sutartį dėl stambios grūdų perdirbimo įmonės steigimo. Jos statyba prasidės jau artimiausiu metu. Be to, jau rengiama dar viena sutartis – dėl trąšų eksporto į Braziliją.“
Afganistano vyriausybės ir Krasnodaro krašto atstovai taip pat pasirašė sutartį dėl 1000 specialistų įdarbinimo. Artimiausiu metu į Rusiją atvyks suvirintojai, elektrikai ir kitų sričių specialistai iš Afganistano.
Forume dalyvavo ir gausi Irkutsko srities delegacija, kurios atstovai pasirašė net 20 sutarčių. „Gyvename tokiu laikotarpiu, kai itin svarbu diegti naujas technologijas įvairiose srityse. Dauguma mūsų pasirašytų sutarčių susijusios su modernių telekomunikacijų sistemų diegimu mokyklose ir pramonės objektuose, taip pat – su vaizdo sistemų diegimu gamtos apsaugos srityje“, – sakė Irkutsko srities parlamento vadovas Aleksandras Vedernikovas.
Birželio 20 d. vyko pagrindinis forumo plenarinis posėdis. Jam vadovavo žiniasklaidos bendrovės „Sky News Arabia“ vadovas Nativas Mašalas. Posėdyje kalbėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Indonezijos prezidentas Prabovas Subiantas, Kinijos vyriausybės atstovai.
Birželio 21 d. įvyko Jaunimo ekonomikos forumas „Nauja diena“. Jo metu buvo aptartos jaunimo galimybės vystyti įvairaus lygio verslo projektus. Vyko konkretūs teminiai užsiėmimai: „Asmeninio prekės ženklo formavimas: nauji instrumentai“, „Jaunimo bendruomenės – kadrų politikos instrumentai“ ir kitos aktualios sesijos.
Dieną prieš tai Sankt Peterburgo centre vyko vienas pagrindinių forumo kultūrinių renginių – koncertas, kuriame pasirodė atlikėjai iš Italijos Al Bano, grupė „Kultūros kambarys“ bei kiti muzikos kolektyvai.
Koncerte ir jaunimo forume dalyvavo daug jaunimo atstovų iš Ispanijos, Vengrijos, Slovakijos, Kinijos, Uzbekistano, Urugvajaus bei kitų pasaulio šalių. Akivaizdu – mitas apie visišką Rusijos izoliaciją žlunga.
Tuo tarpu Lietuvos ir kitų Baltijos šalių atstovai forume nedalyvavo. O kadangi nedalyvavo – jokių sutarčių nepasirašė. Ką tai reiškia ateičiai? Ar tai atneš ekonominę pažangą? Deja, nutraukti ekonominiai ryšiai su Rytų šalimis – Rusija, Baltarusija, Kinija – kelia grėsmę Lietuvos ekonomikai. Akivaizdu, jog tokia akla politika negali tęstis amžinai. Istorija tai jau įrodė.
