2024 m. liepos 16 d.

 

Ekspertai.eu kreipėsi į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją

170
Paskelbta: 2012-10-30 16:58 Autorius: ekspertai.eu
Iki šiol V. Vasiliauskui puikiai sekasi dorotis su jam iškeltu uždaviniu visomis išgalėmis diskredituoti naują politinį darinį. Jis pademonstravo, kad yra tikras šios srities profesionalas. Sisteminės partijos, ypač juodųjų technologijų asai konservatoria
Iki šiol V. Vasiliauskui puikiai sekasi dorotis su jam iškeltu uždaviniu visomis išgalėmis diskredituoti naują politinį darinį. Jis pademonstravo, kad yra tikras šios srities profesionalas. Sisteminės partijos, ypač juodųjų technologijų asai konservatoria

Jau sekmadienį po rinkimų paaiškėjo, kad žurnalistui V. Vasiliauskui naujajame Seime puikiai tiktų cenzoriaus vaidmuo. Šį vaidmenį buvęs “Lietuvos žinių” vyriausiasis redaktorius, dažniausiai mėgstantis prisistatyti teatrologu, o dabar parlamento narys, išrinktas pagal “Drąsos kelio” sąrašą, galėtų atlikti pakaitomis su konservatoriumi Arvydu Anušausku.

Apie Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko grasinimus už tai, kad paskelbėme, ką parlamento vadovė Irena Degutienė pasakojo visuomenininkams apie padėtį valstybėje, jau rašėme (“Apgailėtina: Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas grasina ekspertai.eu”, “Pokalbio pagarsinimas atima bet kokią galimybę šantažuoti asmenį”, “Pone Anušauskai, Jūs lygiai toks pats, kaip ir ponas Šedbaras”).

Tačiau įtakingas konservatorius, kuriam viešumas regisi kaip kriminalinis nusikaltimas, neliko vienišas: į pagalbą jam atskubėjo iškilus žurnalistinės etikos žinovas V. Vasiliauskas.

“Aš manau, tai buvo nesusiję nei su žurnalistika, nes tai yra ryškus žurnalistų etikos kodekso pažeidimas. Nes juk įrašai yra daromi viešai, jeigu tu esi žurnalistas, nesi koks nors provokatorius arba agentas. O čia buvo padaryta slapta ir buvo išmesta. Aš manau, čia buvo gryna provokacija, tai buvo labai panašu į šantažą.", - LRT laidoje autoritetingai paaiškino “Drąsos kelio” rinkimų štabo vadovas.

Visą pasisakymą galima pažiūrėti čia:

http://www.youtube.com/watch?v=u0ObkH_psvU&feature=youtu.be

Kodėl grasina ir meluoja (kad įrašas yra “vogtas” ir buvo naudojamas šantažui) A. Anušauskas, visiškai suprantama – iš nevilties. Jam ir kitiems aukštiems valstybės pareigūnams pernelyg baisūs klausimai, kuriuos kelia I. Degutienės liudijimas.

Žymiai įdomiau, kad į kampaniją, kuria siekiama tuos klausimus užgniaužti, įsitraukė ir žurnalistas V. Vasiliauskas.

Jis taip pat nė puse žodžio neužsiminė, kad visuomenei turi būti atsakyta: ar tiesa, kad Seimo pirmininkė ir jos artimieji yra slapta sekami, pasiklausant telefoninių pokalbių? Ar tiesa, kad dėl šio pasiklausymo ji kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovus, bet jie šį kreipimąsi ignoravo? Kodėl Seimo pirmininkė susitaikė su tokia padėtimi? Ko ir kodėl ji bijo? Kiek pagrįsti I. Degutienės teiginiai, kad jos, kaip parlamento vadovės, statusas yra “blefas”? Ar tiesa, kad Seimo nariai įstatymus priima ne laisva valia, o bijodami Prezidentės, pagal nurodymus iš prezidentūros? (Daugiau klausimų skelbėme ČIA). 

Net meistriškiau už A. Anušauską suvaidinęs, kad nemato šių akivaizdžių klausimų, V. Vasiliauskas konstatavo “grubų žurnalistų etikos pažeidimą”.

Laimei, Lietuva dar nėra galutinai mutavusi į Aleksandro Lukašenkos tipo režimą, kaip pageidautų viešumo bijantys ir sistemą dangstantys personažai. Nei Žurnalistų etikos, nei kokiuose nors kituose kodeksuose nėra numatyta jokių draudimų visuomenininkams skelbti tai, ką sužino iš valstybės pareigūnų. Susitikimas su I. Degutiene, kuriame dalyvavo ekspertai.eu narys Audrius Nakas, vyko parlamente, Seimo pirmininkės darbo kabinete, ir buvo ne slaptas, o viešas renginys - jokiuose neviešuose, intymiuose, pokiliminiuose pasisėdėjimuose su politikais ekspertai.eu nedalyvauja iš principo.

Vis dėlto V. Vasiliausko teiginys, esą žurnalistų etikos normos kažkaip riboja visuomenininkų teisę skelbti visuomenei svarbią informaciją, yra pernelyg šiurpus, kad būtų galima jį palikti kyboti ore. Todėl ekspertai.eu kreipėsi į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, prašydami įvertinti publikaciją “Kada tauta praregės arba kam skambina varpai” ir nustatyti, ar joje buvo pažeista žurnalistų etika. Šioje publikacijoje paskelbėme tą patį I. Degutienės liudijimą, kurio garso įrašą pateikėme vėliau. Informacija skiriasi tik forma - įrašą paskelbėme kaip įrodymą, kad tai, ką rašėme anksčiau, yra tikra. Žinoma, šią istoriją numarinti siekiantys asmenys būtų pageidavę, kad viskas būtų likę tik straipsniu, į kurį, kaip Lietuvoje įprasta, galima nekreipti dėmesio.

Bet liūdniausia yra tai, kad žurnalistas V. Vasiliauskas, duetu su A. Anušausku prabilęs apie juodąsias technologijas, šantažą ir pažeidimus, nematė jokio reikalo pakomentuoti demokratinėje valstybėje sunkiai įsivaizduojamą cenzūros atvejį. Primename, kad ekspertai.eu žurnalisto Tomo Dapkaus prašymu leido transliuoti I. Degutienės pasisakymo įrašą jo vedamoje laidoje “Alfa savaitė”. Tačiau LNK televizija, transliavusi reportažo anonsą, paties reportažo taip ir neparodė - vietoje jo žiūrovai išvydo neįtikėtinai ilgą interviu su Viktoru Uspaskich’u (apie tai rašėme publikacijoje “Cezūra LNK patvirtino I. Degutienės žodžius apie padėtį valstybėje”). 

Dėl kokių priežasčių nebuvo transliuotas įrašas, iki šiol nežinome: T. Dapkus, kurį saisto sutartis su LNK televizija, tik paaiškino, kad tai nuo jo nepriklausė.

O V. Vasiliauskui galima pasakyti tik tiek: sveiki atvykę į nomenklatūrininkų klubą. Egzaminą išlaikėte - iš žurnalisto vikriai persikūnijote į cenzorių, kuris matuoja apinasrį visuomenininkams ir pateisina viešosios erdvės suvaržymą.

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Čia net nėra ką komentuoti - tai apgailėtina. Poną V. Vasiliauską galima pasveikinti ir dėl kitko - jam nedaug trūko, kad “Drąsos kelio” partija būtų sužlugdyta dar iki rinkimų ir net nepatektų į Seimą. Iš šalies stebėjau, kaip jis daro viską, kad tik naujasis politinis darinys nesustiprėtų, netektų sąjungininkų ir būtų diskredituotas. Tai buvo tikrai įspūdinga. Bus įdomu stebėti, ar “Drąsos kelias” išsivalys nuo tokių "teatrologų" kaip V. Vasiliauskas, ar ne. Jei tai pavyktų, DK pretenduotų tapti pakankamai rimta politine jėga. Deja, kol kas to pasakyti negalima. Jei partija nori turėti ateitį - ji vienareikšmiškai ir nedelsiant turi atsikratyti priskretusių ekskomunistų bei kitokių paksistinių perbėgėlių. Kokius žinomus personažus turiu omenyje, turbūt visi gerai žino.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
170. algirdas
(2012-11-06 05:17:53)
(76.214.13.65) Parašė:

vasiliauskas po video ir audio paskutiniuju irasu beabejoniu labai gerbtinas,inteligentiskas ir patyres politikas.169. prusas
(2012-11-06 05:00:43)
(76.214.13.65) Parašė:

Audriau N. ar dabar supratai kokia kova vyksta lt.rolandas B.sake,kad laimeti bus beveik neimanoma.zinant,kad mus valdo slapti iliuminatai-zydo -masonai,vietiniai ncionaliniai sikniai del pinigu,valdzios,itakos ir islikimo elgiasi velniskai.o salia sedintis judosius vasiliauskas dar blogesnis uz juos.beje vsd visada zinojo koki darba atlieka v,pociunas.bet tik jam pakalbejus su tuo paciu vasiliausku del to darbo isvadu paviesinimo,pociunas iskart ir buvo likviduotas(video pokalbis internete vasiliausko su dapkumi).ar dar kas neaisku?beto pastaruoju metu vasiliauskas oficialiai vsd "nebedirba".stulpino ir kito teisininko ikurusio nepartini-demokratini judejima jau nebera,kuolys savo misija irgi atliko,n.venckiene jau viena,tik is kur ji semiasi jegu po viso sito,nesuprasdama jog bus dar visko.bet kad tas viskas jau yra senai.Audriui Nakui,Rolandui Borovskiui,Rutai Jonutienei meldziu palaiminimo,nes tokiu zmoniu nera daug.tai Lietuvos Teisuoliai.168. conspiracy pries prezidente?
(2012-11-05 23:44:15)
(84.15.187.210) Parašė:

vakar visgi pavyko laiku nuspaugus pele perskaityti rumafia.com pateiktą V,Antonovo dosje, kol sios info neuzdenge hakeriai kitu portalu per flesh'a. . Pasirodo vyrukas, kartu su savo tevu Rusijoje yra itariamas del triju konkurentu bankininku zmogzudysciu ir panasiu machinaciju Rusijos bankuose kaip Lietuvoje. Nelabai gaudausi tose machinacijose, bet radau pernykstej alfa.lt tokia zinute: "2002 metais po Valstybės saugumo departamento (VSD) kartu su užsienio teisėsaugos pareigūnais atlikto tyrimo buvo sužlugdytas iš anksto kruopščiai suplanuotas Rusijos ir kitų užsienio šalių mafijos veikėjų sumanymas. Tuometiniu banko „Snoras“ tarybos pirmininko Jefimo Borodulino garsiosios Monako Grimaldi kunigaikščių giminės atstovu pristatytu Prancūzijos piliečiu Jeanu Phillippe'u Iliescu de Grimaldi prisidengus siekta į Lietuvos banko kaupiamąją sąskaitą pervesti net 1,2 mlrd. litų ir išpirkus banko „Snoras“ akcijų emisiją užvaldyti du trečdalius banko. Tačiau netrukus vieno leidinio žurnalistai atskleidė, kad J. P. Iliescu de Grimaldis nepriklauso jokiai karališkajai šeimai. Paaiškėjo, kad atvykėlio tėvas buvo eilinis Rumunijos gyventojas, o jis pats anksčiau dirbo muzikos versle. Nustatyta, kad daugiau nei prieš metus iki šios aferos A. Glikladas apsistojo brangiausiuose tuometinio Vilniaus viešbučio „Plaza“ apartamentuose ir aktyviai ėmė organizuoti banko „Snoras“ emisiją. Apie būsimąją 1,2 mlrd. litų emisiją ypač mėgdavo garsiai šnekėti tuometinis banko „Snoras“ valdybos pirmininkas R. Baranauskas ir J. Borodulinas, tačiau galiausiai šiam skandalui nurimus, minėtasis duetas iš balos išlipo sausas – jiems bylos nebuvo iškeltos. ats A. Glikladas netrukus slapčia išvyko iš Lietuvos ir pardavė banką valdžiusios lengvatinės kompanijos „Incorion Ivestment Holdings“ akcijas." O dabar pasiziurim i kita info: .youtube.com/watch?NR=1&v=XNUHKHuBftA&feature=endscreen Cia nuo Putino pabeges oligarchas B.Berezovskis atvirai pasakoja kaip 50 milijonu "pareme" Ukrainos "oranzine revoliucija", kuriai vadovavo Jurcenko su Timosenko. Neaisku koks tokio prisipzinimo tikslas - ar noras parodyti Putinui, kad jis yra uz Putina galingesnis? Labai idomu paklausyti ir kitu interviu su Berezovskiu; apie tai kaip jis grasino teroru Putinui, bet JK vidaus reikalu ministras pasake, kad teroristui prieglobscio tikrai neteiks.... tai nejuciom kyla mintis, kad noredamas pakenkti Putinui, nustatyti pries ji pasaulio opinija, tas sumenkes, visu apleistas ir su buvusiais draugais besibilinejantis zmogelis galejo net ir savo buvusi drauga Litvinenko paaukoti vardan :didzio reikalo". Tiesiog idealus šekspyro "Venecijos pirklys" vieno herojaus prototipas, kuriam kerstas tampa svarbiau nei taip mylimi ir geidziami pinigai. Ir ta kersta jis vadina politika. Chodarkovskis, anot jo, taps rusu liaudies didvyriu, kai Putinas bus pasalintas. Zinant toki mafijozini charakterio tipa, visai nesistebeciau, kad ir ponas V.Antonovas panasiai kersijja musu konservatoriu vyriausybei ir ypac Grybauskaitei. Greiciausiai jis panasiai remia kai kurias opozicines partijas, nes juk net Skvernelis liudijo, kad Lietuva pasieke milziniski pinigai... o tai gali kvepeti netgi perversmu, apkalta Prezidentei bet kokiu pretekstu, kad tik mafija ir jai palankus zmones gautu visiska laisve veikti kaip jiems patinka. Todel jokiu budu negalima apie padeti Lietuvos politikoje spresti tik pagal vietiniu, lengvai perkamu laikrasciu informacija. Nors ir ja skaitant kritiskai, pavyzdziui Antonovo valdyto "Lietuvos ryto" zurnalisto Valatkos straikpsnius, galima suzinoti nemazai info apie rezgama samoksla. Nes jis jau gerokai persistengia drabstydamas purvais prezidente ir stengdamasis supriesinti konservatorius su liberalcentristais. Beje Lietuvos Rytas siandien jau skelbie apkaltos galimybe167. optimistui
(2012-11-05 22:48:08)
(87.247.108.79) Parašė:

aciu labai..166. alma sigitui martinaviciui
(2012-11-05 08:57:14)
(84.15.190.223) Parašė:

pritariu visoms sigito martinaviciaus issakytoms izvalgoms.ekspertai patys uzsiima cenzura,skleidzia mela ir bijo tiesos.gerai kad zmones neakli ir praregejo.ekspertai skyriaus vadovas kazkodel bendrauja su rusais,o savo paties nemato baimes.meluokit ekspertai toliau,jumis niekas netiki.aciu sigitai kad nebijai ivartinti kas yra kas.165. A.Nakas
(2012-11-05 08:42:02)
(84.15.187.130) Parašė:

su savo ekspertai.eu klaidingai isivaizduoja , kad skaitytojai yra kvailesni uz juos .164. Tadas
(2012-11-05 08:13:31)
(62.212.207.195) Parašė:

konservatoriai, turėtų būti patenkinti šio "teatrologo" darbu. PEDOFILAI IRGI.163. Stebiu
(2012-11-05 08:10:17)
(78.62.180.68) Parašė:

Ekspertai pasidarė kaip lietrytis. Trina komentarus, komentuoja samdyti.Matot kažkas , klaidą padarė.esmė, kad parsidavę jūs...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras