Buvęs Vokietijos Federalinės migracijos ir pabėgėlių agentūros (BAMF) vadovas Frankas Jurgenas Vaizė (Frank-Juergen Weise) pareiškė, kad pabėgėlių krizės buvo galima išvengti, jei Vidaus reikalų ministerija būtų viską dariusi taip, kaip dera.
F. J. Vaizė BAMF vadovavo pačio pabėgėlių krizės piko metu: tarp 2015 m. spalio ir 2016 m. gruodžio. Savo ataskaitose, kurias pavyko gauti leidiniui BILD, pareigūnas rašė: Per visą gyvenimą niekada nemačiau, kad kokioje nors vyriausybinėje organizacijoje būtų taip prastai tvarkomi reikalai.
Jo teigimu, 30 proc. pabėgėlių bylų buvo tvarkomos netinkamai. Migrantų pasus tikrino vos trys pareigūnai, o kompiuterinės programos nebuvo skirtos tokiam dideliam skaičiui atvykėlių.
Anot F. J. Vaizės, krizės buvo galima išvengti dar 2014 m., kai BAMF siūlė pasamdyti tūkstančius naujų darbuotojų: Vokietijos valdžia žinojo apie iššūkį, žinojo apie didžiulį pabėgėlių, atvykstančių į Vokietiją, skaičių.
Pareigūnas net buvo susitikęs su kanclere Angela Merkel, tačiau nieko pozityvaus nebuvo padaryta, nors kanclerė apie problemą buvo informuota.
Kartu su pabėgėliais iš Sirijos ir Afganistano jais apsimetę į Vokietiją ir kitas Europos šalis atvyko dešimtys teroristų iš Al Qaeda, Talibano ir Islamo valstybės.
Iš viso į Europą iš musulmoniškų šalių atvyko daugiau nei milijonas pabėgėlių.
Šaltinis: bild.de
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]