Dienraščio „The Washington Post“ nacionalinio saugumo skilties redaktorius Piter Finas (Peter Finn) aiškina, kodėl, jo manymu, teroras Paryžiuje lapkričio 13 d. yra vadinamosios islamo valstybės (IS, kai kur dar vis netaisyklingai vadinama ISIS) pabaigos pradžia.
Eksperto manymu, koordinuotų atakų serija Paryžiuje atveria naują IS erą. Tai pirmas atvejis, kai ji įvykdė teroro aktą už Artimųjų Rytų ribų.
Jam pritaria ir kitas džihadizmo ekspertas – knygos „ISIS apokalipsė. Islamo valstybės istorija, strategija ir pragaišties vizija“ autorius Viljamas Makancas (William McCants).
Pasak jo, jei dabar netrukus nesulauksime naujos skaudžios IS atakos, vadinasi, IS vadovybė Sirijoje ir Irake žlugo.
V. Makancas teigia: „IS pirminis tikslas buvo savo valstybės statymas Sirijoje ir Irake, tą patį daryti ji ragino kitas grupuotes Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. Jie norėjo inspiruoti atakas prieš savo galingus tarptautinius priešus, tačiau nesuvaldė savo operacinių resursų. (...) Europos žvalgyba gerai stebi savo šalis, tačiau ji turi atkreipti dėmesį ne tik į vietinius radikalus, bet ir į bet ką, kas bando infiltruotis pereidami sienas. Šiuo atveju buvo stebima pernelyg daug asmenų, todėl neužteko žmonių, kurie sugebėtų susekti visus. (...) Kaip negali nebūti grėsmės saugumu, kai tiek daug žmonių eina per sienas? (...) IS Sirijoje ir Irake prarado tik 25 proc. savo teritorijos, nors ir buvo bombarduojama iš oro bei naikinama žemėje. Kai Rusija nusprendė palaikyti Asado režimą, IS apsisprendė: ar jai verta kovoti ant žemės, plėsti savo ribas, ar geriau kovoti su savo priešais atakomis užsienyje.“
Visą interviu su V. Makancu anglų kalba skaitykite čia.
Šaltinis: washingtonpost.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]