Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) balsavo už triskart didesnį „Erasmus+“ programos finansavimą 2021–2027 m. laikotarpiu. Europarlamentarai siekia, kad joje dalyvautų daugiau žmonių, o stipendijos labiau atitiktų jų poreikius.
EP taip pat pasiūlė išsamų priemonių rinkinį, skirtą panaikinti ekonominėms, socialinėms ir kultūrinėms kliūtims, kurios trukdo jaunimui įsitraukti į mainų programas. Europarlamentarai siūlo ES ir valstybių mastu parengti socialiai remtinų ir pažeidžiamų žmonių įtraukties planus, taip pat pakoreguoti stipendijas atsižvelgiant į pragyvenimo išlaidas. Programų dalyviams turėtų būti siūlomi kalbos kursai, administracinė pagalba ir galimybė mokytis internetu, įsitikinę EP nariai.
Padaliję biudžetą skirtingoms programoms, europarlamentarai siekia suteikti galimybę „Erasmus+“ programoje dalyvauti ikimokyklinio ir ankstyvojo ugdymo darbuotojams, taip pat jauniems sportininkams ir treneriams. Profesinio švietimo mainai, ypač pasienio regionuose, taip pat turėtų būti atnaujintos programos prioritetas ir sulaukti daugiau lėšų, mano EP nariai.
Jei pritrūktų „Erasmus+“ lėšų, dalį išlaidų galima būtų padengti iš kitų ES fondų, priduria europarlamentarai.
„Siekiame, kad atnaujinta „Erasmus+“ programa būtų draugiškesnė, prieinamesnė ir teisingesnė visiems, nepriklausomai nuo jų ekonominės padėties ir kitų aplinkybių. Tikiu, kad investicijos į „Erasmus+“ yra investicijos į Europos ateitį“, – pažymėjo EP pranešėjas Milan Zver (Europos liaudies partija, Slovėnija).
Siūlymui pritarė 527 EP nariai, nepritarė 30, o susilaikė 48. Dėl galutinio programos biudžeto su ES Taryba derėsis gegužę išrinktas kitos kadencijos Europos Parlamentas.
Šaltinis: EP biuras Lietuvoje
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]