Liepos 17 d. Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime Europos Parlamento (EP) pirmininkas David Sassoli pristatė sąlygas, kuriomis EP galėtų pritarti 2021–2027 m. ES biudžetui ir ekonomikos atkūrimo planui.
EP pirmininkas pažymėjo: „Sprendimai, kur investuoti, yra aiškūs: žalioji ekonomika, sveikatos priežiūra, švietimas, skaitmeninimas, demokratinės ir socialinės teisės. Įtrauktis, o ne atskirtis.“
D. Sassoli teigimu, atkūrimo planas turi atitikti šiuos užmojus, taip pat padėti pertvarkyti ekonomiką ir kovoti su didėjančiais skirtumais.
Parlamento vadovas „labai svarbiu žingsniu“ pavadino gegužės 27 d. Europos Komisijos paskelbtą priemonių paketą, kuris numato pasiskolinti finansų rinkose iki 750 mlrd. eurų ekonomikos atsigavimui paskatinti.
Pasak D. Sassoli, „Parlamentas palaiko šį požiūrį, nurodytą sumą ir paskirstymą tarp dotacijų ir paskolų“, o kartu tikisi, kad bus pasiūlytas nuosavų ES biudžeto išteklių paketas, kuris įsigaliotų vėliausiai iki 2023 m., taip pat bus panaikintos kai kurioms ES šalims suteiktos „nesąžiningos ir sunkiai pateisinamos“ išlygos. Kartu EP pirmininkas pareikalavo „užtikrinti tinkamą demokratinę išteklių paskirstymo kontrolę ir nacionalinių atkūrimo planų tvirtinimą“, dalyvaujant Europos Parlamentui.
Kalbėdamas apie pasiūlytą 2021–2027 m. ES daugiametės finansinės programos (DFP) sumą, EP pirmininkas pažymėjo: „Turiu būti atviras – Parlamentas yra nusivylęs pateiktu DFP pasiūlymu. Neįmanoma užtikrinti tvaraus atsigavimo be aiškių ir ilgalaikių finansavimo garantijų. Pasak D. Sassoli, „Parlamentas reikalauja didesnių užmojų“, nes jis „atstovauja visiems Europos piliečiams, iš kurių daugelis stengiasi sudurti galą su galu“, todėl šiandien turime „laikytis savo įsipareigojimų ir elgtis drąsiai, kad suteiktume šiems žmonėms teisingumo jausmą“.
Kartu EP pirmininkas pridūrė, jog solidarumas ir bendrosios rinkos privalumai yra neatsiejami nuo pagarbos ES vertybėms ir teisinės valstybės principams. „ES yra daugiau nei viso žemyno bankomatas“, – teigė Parlamento vadovas.
„Parlamentas pritars DFP tik tuo atveju, jei ji atitiks mano šiandien paminėtus prioritetus, – pažymėjo D. Sassoli ir pridūrė, jog tokia jo pozicija paremta „Parlamento daugumos suteiktu mandatu“, išreikštu gegužės mėn. priimtoje rezoliucijoje.
Šaltinis: EP biuras Lietuvoje
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]