Epidemiologai, infekcinių ligų žinovai prognozuoja, kad artimiausioje ateityje masinės pandemijos vyks vis dažniau, o koronaviruso pandemija – toli gražu ne paskutinė. Ekspertų manymu, tai susiję su agresyviu žmogaus daromu poveikiu aplinkai.
Epidemiologų teigimu, gyvename pandemijų epochoje. JAV imunologas Entonis Faučis (Anthony Fauci) ir epidemiologas Deividas Morensas (David Morens) naujausiame straipsnyje prognozuoja, kad artimiausioje ateityje, augant gyventojų skaičiui planetoje, mažėjant miškams, ligų ir pandemijų tik daugės.
E. Faučis ir D. Morensas aiškina, kad, nors infekcinės ligos žmones kamuoja nuo neolito revoliucijos, įvykusios prieš 12 tūkst. metų, kai medžiotojai ir rinkėjai apsigyveno kaimuose, užsiėmė žemės ūkiu ir gyvulių auginimu, per pastarąjį dešimtmetį naujų koronaviruso infekcijų židinių skaičius gerokai išaugo.
Daugelis šių virusų buvo ir yra zoonozinės kilmės, – pirmiausia parazituoja žinduolių organizmuose, paskui, „pakeitę šeimininką“, atsiranda žmonėse. Dažniausiai tai susiję su žmogaus elgesiu.
Žmonių skaičiaus augimas, pernelyg didelis žmonių skaičius planetoje, žmonių judėjimas Žemėje, aplinkos tarša padeda atsirasti ir plisti infekcinėms ligoms. Pasak mokslininkų, „kuo mūsų daugiau ir kuo daugiau keliaujame, tuo daugiau galimybių sudarome naujoms ligoms plisti“.
Ekspertų manymu, jei žmonės nepakeis savo įprasto gyvenimo būdo, koronavirusas taps tik vienu iš daugelio mirtinų virusų, kurie toliau kamuos žmoniją.
Pasak mikrobiologo iš Melburno universiteto (Australija) Džeimso Džilkersono (James Gilkerson), didžiausią pavojų kelia žmonių mobilumo didėjimas: žmonės griauna tvarką gamtoje ir vis aktyviau plečia savo erdvę planetoje, o tai yra tiesus kelias į pandemijas.
Anot E. Faučio ir D. Morenso, jokie vaistai ir vakcinos nepadės, jei žmonės toliau naikins gamtą, aplinką.
Šaltinis: vice.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]