2024 m. gruodžio 31 d.

 

ES biudžetas po 2020 m.: europarlamentarai norėtų dar daugiau ryžto

4
Paskelbta: 2018-05-07 13:17 Autorius: ekspertai.eu
Europos Parlamentas. europarl.europa.eu nuotr.
Europos Parlamentas. europarl.europa.eu nuotr.

Europos Parlamente (EP) pristatytame daugiamečio 2021–2027 m. ES biudžeto projekte europarlamentarai sveikino planus įvesti naujus pajamų šaltinius, tačiau kritikavo siūlymą sumažinti paramą žemės ūkiui ir sanglaudai.

„Sveikintina, kad siūloma skirti daugiau lėšų studentų mainų programai Erasmus+, moksliniams tyrimams, smulkiajam ir vidutiniam verslui bei kovai su klimato kaita. Vis dėlto norėtume gausesnio biudžeto, kuris siektų 1,3 proc. ES BNP [Europos Komisija pasiūlė 1,1 proc. ES BNP dydžio biudžetą]. Ginsime savo poziciją nemažinti paramos žemės ūkiui ir regioninei politikai“, – kalbėjo Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani.

Dauguma europarlamentarų akcentavo, kad Europos Komisijos pasiūlymas yra žingsnis tinkama linkme, nors ir nėra tiek toli siekiantis, kaip tikėjosi Europos Parlamentas. Jie sveikino padidintą paramą moksliniams tyrimams, išorės sienų apsaugai, migracijai, jaunimui, gynybai ir saugumui.

Europarlamentarų pozicijos dėl ES paramos susiejimo su pagarba teisės viršenybei išsiskyrė: vieniems tai atrodė savaime suprantama, o kitiems – ES spaudimas šalių vyriausybėms.

Dalis EP narių palankiai įvertino siūlymą reformuoti ES biudžeto pajamų sistemą ir įvesti naujus šaltinius, kurie, pavyzdžiui, remtųsi pelno mokesčiu, apyvartinių taršos leidimų pardavimo pajamomis ar plastiko mokesčiu.

Savo ruožtu europarlamentarai kritikavo siūlymą mažinti paramą žemės ūkiui ir sanglaudos politikai. Tai turi būti suderinta su paramos gavėjais, o Europos regionai ir ūkininkai neturi būti paaukoti, kalbėjo EP nariai.

Pirminė Europos Parlamento pozicija dėl 2021-27 m. ES ilgalaikio biudžeto patvirtinta dviejose rezoliucijose: dėl daugiametės finansinės programos ir dėl ES nuosavų išteklių sistemos reformos. Atsižvelgdami į šiandien pristatytą naujo biudžeto projektą EP balsuos dėl naujos rezoliucijos kitoje plenarinėje sesijoje.

Naująjį ilgalaikį ES biudžetą tvirtins ES valstybės, o kad jis įsigaliotų, jam turės pritarti Europos Parlamentas. Europarlamentarai siekia, kad naujasis biudžetas būtų suderintas iki 2019 m. EP rinkimų.

Šaltinis: EP Informacijos biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. jeronimas
(2018-05-07 23:39:20)
(109.76.114.55) Parašė:

Kodel tie dabartiniai jevropos parlamentarai ,bet kokia kaina,troksta priimti 2021-2027 metu jevropos biudzeta,iki kadencijos pabaigos,t.y. iki rinkimu i eu parlamenta?Rinkimai 2019 m.Tai nejau neuzteks laiko naujiems parlamentarams patvirtinti biudzeta?Kodel taip trokstama ir skubama? Cia kartojasi kaip tarybu sajungos penkmecio planai ir direktyvos ,priimamos centro plenumo ir daugiausia krutines apsagstytuju medaliais???man labjau baisu ,kad mes vos ne per prievarta istojome i ta turtinguju konglomerato sarasa,budami jevropos ubagaiir atsilikeliai.Nejau i ta istojant uzteko pazymos apie prezidentes gaunamas pajamas,ir vien tai padejo Lietuvai tapti pasaulio dvydesimtuke turtingiausiu valstybiu?Kaip seksis lygiuotis su tokiom valstybem ,kaip Sveicarija,Norvegija?? Cia gi Lietuvai niekas net durininku pareigu nepatikes,kad ir tam paciam Davose ,per pasaulio milijardieriu zydeliu pasitarima???



3. Nesamonė
(2018-05-07 18:18:24)
(78.62.225.181) Parašė:

youtube.com/watch?v=-0fCZe3IpK4



2. 1-am
(2018-05-07 14:58:28)
(213.226.173.200) Parašė:

Juolab, kad ką tik Lietuva patvirtino (tiksliau, Lietuvos valdžia) CETA sutartį. Tai yra pirmas žingsnis į vergovę.



1. Pilietis...
(2018-05-07 14:06:54)
(90.143.68.3) Parašė:

...teisingai, kaip ir buvo numatyta dar prieš kelis metus, kad žemės ūkiui rėmimo nebus. Po 2020 m. bus išpardavinėjamos žemės, išliks tik stambieji ūkininkai, smulkmė išnyks. Juk ES nereikalingas žemės ūkis Lietuvoj. Lietuva turi tapti vartotoju, kuriam nereikia gaminti. Vergai turi vartoti ir mokėti padidintum mokesčius. Prisiminkite seną rusišką multiką "Čipolino nuotykiai". Ateis laikas , mokėsime už gryną orą...



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras