Viceministras Edvinas Kerza, lapkričio 3 d. dalyvavęs NATO ir Europos Sąjungos kibernetinio saugumo seminare Taline (Estija) pasakė, kad „kibernetinio saugumo ir gynybos grėsmės bei atakos, kurias patiria ES, NATO ir šalys narės, yra tos pačios, todėl kibernetinių pajėgumų sąveika ir veiksmų bei procedūrų sinchronizacija yra būtina stiprinant mūsų visų atsparumą“.
Aukšto rango pareigūnai iš NATO ir ES institucijų, šalių gynybos ir užsienio reikalų ministerijų seminare Taline dalijosi patirtimis kibernetinio saugumo ir gynybos srityje.
Lietuvos atstovas dalyvavo viešojoje diskusijoje, kurioje buvo aptariamos naujos ES-NATO kibernetinės gynybos perspektyvos.
Pasak viceministro E. Kerzos, vienas iš pagrindinių seminaro tikslų yra aptarti ir identifikuoti naujus su kibernetiniu saugumu ir gynyba susijusius pasiūlymus, įgyvendinant ES-NATO bendros deklaracijos planą.
ES ir NATO bendradarbiavimas suaktyvėjo 2016 m. liepos 8 d. Varšuvos viršūnių susitikime pasirašius bendrą deklaraciją, kurioje iš 42 pasiūlytų sričių yra numatytas glaudesnis bendradarbiavimas 4 su kibernetiniu saugumu ir gynyba susijusiose srityse: sąveika ir sinchronizacija vykdant operacijas, personalo mokymus, bendradarbiavimas rengiant pratybas ir vystant mokslo bei technologijų inovacijas.
Pasiūlymai bendradarbiavimo įgyvendinimui šiose srityse atnaujinami reguliariai, įvertinus pasiektą pažangą ir atsižvelgus į naujas Rusijos grėsmes.
Šaltinis: kam.lt
Susiję:
Nors Rusija vis labiau agresyvėja, JAV nutraukė nuolatinį sausumos pajėgų karių rotavimą Lietuvoje