Vokietijos Gynybos ministerija pareiškė, kad ši šalis norėtų vaidinti didesnį vaidmenį NATO ir ES ir „padėti suformuoti pasaulio tvarką“.
Paskutinį kartą pasaulio tvarką formuoti Vokietija pradėjo 1939 metais: nacių sukeltas Antrasis pasaulinis karas ją gana smarkiai pakeitė. Jau dešimtmečius, jausdama kaltę dėl šių dalykų, Vokietija tyliai sėdėjo pasaulinio valdymo periferijoje, tačiau dabar teigia to daryti nebenorinti.
Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis (Gerhard Schroeder) pareiškė, kad NATO plėtra Rytų Europoje yra „rimta klaida“, geriau reikėtų gerinti santykius su Maskva. Jis taip pat pareiškė, kad ypač negerai, jog NATO karius prie Rusijos sienos atsiuntė „tiesiai prieš pat 75-ąsias Vokietijos puolimo prieš TSRS metines 1941-ųjų birželio 22-ąją“.
Tuo metu Vokietijos parlamentas paviešino šalies žvalgybos (BND) ataskaitą, iš kurios matyti, kad Vokietijos žvalgyba šnipinėjo šimtus aukštų ES ir NATO pareigūnų. Tarp jų - valstybių ir vyriausybių vadovai, ministrai, ES ir NATO karinės bazės.
Iš 3300 BND taikinių daugiau nei du trečdalius sudarė ES ir NATO diplomatinės misijos, taip pat keliasdešimt nevyriausybinių ir ekonominių organizacijų. Vokietijos žvalgybą domina diplomatų veikla, prekyba ginklais, transportas, žiniasklaidos, aviacijos sektoriai.
Tai – ne pirmas kartas, kai paaiškėja, kad Vokietijos žvalgyba šnipinėja savo sąjungininkes. Balandį „Der Spiegel“ paskelbė, kad Vokietija šnipinėjo JAV Gynybos departamentą, Izraelio premjerą Benjaminą Netanjahu (Benjamin Netanyahu), Jungtinės Karalystės Gynybos ministeriją, NASA, JAV karines oro pajėgas, Austrijos ir Belgijos vidaus reikalų ministerijas, „Eurocopter Group“, Europos Oro gynybos ir kosmoso kompaniją (EADS), Tarptautinį valiutos fondą, OPEC.
2015 m. pranešta, kad Vokietija šnipinėjo Lenkijos, Danijos ir Kroatijos vidaus reikalų ministerijas, JAV diplomatines misijas ES ir Jungtinėse Tautose, JAV Iždo ir Vidaus reikalų departamentus, Europos Komisiją.
Kai 2013 m. Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) paskelbė informaciją apie visuotinį sekimą, pirmiausia pasipiktino Vokietijos kanclerė Angela Merkel, pareiškusi, kad „šnipinėti draugus – nepriimtina“.
Šaltinis: timesofisrael.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]