Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai ankstyvą birželio 25 d. rytą atmetė Vokietijos ir Prancūzijos siūlymą atkurti susitikimus su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
„Paryžius ir Berlynas nustebino ES kolegas, paskutinę minutę pateikę pasiūlymą apsvarstyti galimybę surengti viršūnių susitikimą su Rusijos prezidentu po birželio viduryje Ženevoje įvykusio jo susitikimo su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu – ekspertai.eu past.)“, - skelbiama Žmonių partijos portalo publikacijoje „ES šalių lyderiai atmetė Vokietijos ir Prancūzijos idėją susitikti su Putinu“, kurioje cituojamas firmos BNS pranešimas.
Toks siūlymas iš karto sulaukė didelio Rytų Europos valstybių pasipriešinimo, ypač griežtą vertinimą pateikė Lietuvos lyderis Gitanas Nausėda.
„Griežtai nepalaikiau kai kurių siūlymų pradėti artimesnį politinį dialogą su Rusija, pastarajai neįgyvendinant Minsko susitarimų, tęsiant Krymo okupaciją, negerbiant žmogaus teisių ir laisvių, ignoruojant tarptautine teisę ir teisės viršenybės principus, susidorojant su pilietine visuomene ir laisva žiniasklaida, o taip pat perrašant istoriją bei inicijuojant kibernetinius ir informacinius karus prieš Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybes“, - G. Nausėdos žodžius skelbia Prezidentūros portalas prezidentas.lt.
Vyriškis pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) šalių lyderių susitikimas su Rusijos vadovu V. Putinu būtų pasiuntęs blogą žinią Europos šalių bei Lietuvos visuomenei.
„Tai pirmiausia nusiųstų labai blogą žinią tiek mūsų visuomenėms, ir, aš neabejoju, Lietuvos visuomenei taip pat“, – žurnalistams Briuselyje atskleidė G. Nausėda.