Gegužės 7 d. Europos Komisijos (EK) vadovas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) pareiškė, kad įvyko „persilaužimas“ migrantų krizėje. „Matome, kad susitarimas su Turkija veikia ir pabėgėlių skaičius mažėja“, – sakė Ž. K. Junkeris interviu Vokietijos žiniasklaidai.
Praėjus trims savaitėms nuo sutarties įsigaliojimo, atvykstančių migrantų srautas sumažėjo 80%. Tačiau visiškas „pavojaus atšaukimas“ įmanomas tik tada, kai pabėgėlių srautas ilgą laikotarpį bus mažas. Sutartis su Turkija suteikė Europai erdvę manevrui, kad būtų galima išmokti krizės pamokas ir vidutiniame laikotarpyje parengti konstruktyvią ir visiems vienodai teisingą pabėgėlių priėmimo sistemą.
Ž. K. Junkeris taip pat aštriai kritikavo tvoros statybą Graikijos ir Buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos pasienyje. „Tvoros gali sulaikyti pabėgėlius nuo tolimesnio judėjimo į priekį, tačiau nei viena siena, nei viena tvora nėra pakankamai aukšta, kad atgrasintų besigelbėjančius nuo karo ir prievartos savo šalyse žmones nuo noro patekti į Europą“, – pareiškė politikas.
Remiantis ES ir Turkijos pasirašyta sutartimi, visi nelegalūs migrantai jūros keliu patekę į Graikiją turi būti nugabenti atgal į Turkiją. Už kiekvieną deportuotą sirų migrantą ES įsipareigojo legaliai priimti iš Turkijos teritorijos vieną nuo karo bėgantį Sirijos pilietį. Be to, Briuselis sutiko suteikti Ankarai 6 mlrd. eurų finansinę pagalbą, kuri bus skirta pabėgėlių reikmėms.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]