Balandžio 19 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų nuotolinėje vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys buvo skiriamas padėčiai Ukrainoje ir vis didėjančiai įtampai dėl Rusijos vykdomos politikos.
ES ministrai su Ukrainos kolega Dmytro Kuleba nuotoliniu būdu aptarė Rusijos karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų bei Rusijos vykdomą eskalaciją rytų Ukrainoje.
Ministrai tarėsi dėl bendros ES reakcijos, galimo atsako, skirs dėmesį ES bendradarbiavimo su Ukraina gilinimo galimybėms, ES ir Ukrainos Asociacijos ir laisvosios sutarties (AA/DCFTA) įgyvendinimui, Ukrainos itin sudėtingu pandemijos laikotarpiu įgyvendinamam sisteminių reformų teisinės valstybės srityje procesui.
Su ES valstybių narių kolegomis Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasidalino naujausiomis žiniomis iš Kijevo (Ukrainos), kur kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis lankėsi praėjusį ketvirtadienį.
Pasak ministro, Rusija demonstruoja aiškų nenorą ieškoti taikaus politinio sprendimo jos sukeltame kare rytų Ukrainoje ir toliau atsisako pripažinti savo vaidmenį šiame konflikte, nors jis yra akivaizdus.
„Rusijos pareiškimai apie pasirengimą ginti rusakalbių teises Rytų Ukrainoje kelia pagrįstą nerimą. Nėra jokių teigiamų poslinkių ir Kryme: aneksija toliau įtvirtinama, žmogaus teisių padėtis katastrofiška, pusiasalio militarizacija tęsiama“, - pasakė G. Landsbergis ir išreiškė įsitikinimą, kad tęsiantis Rusijos agresijai ES neabejotinai išsakys tvirtą paramą Ukrainai ir jos suverenitetui.
Taryboje ministras kalbėjo apie dramatiškai blogėjančią kolonijoje Kremliaus neteisėtai įkalinto Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sveikatos būklę, siūlys ES imtis neatidėliotinų priemonių.
„Kremlius tęsia A. Navalno likvidavimo kampaniją, ignoruoja prašymus suteikti tinkamą medicininę pagalbą. Jei tarptautinė bendruomenė nereaguos, režimo opozicionierius bus tyliai pasiųstas myriop. Kremlius beatodairiškai ir be skrupulų siekia sunaikinti visus tuos, kas jam drįsta pasipriešinti“, - atskleidė G. Landsbergis.
Neformalioje Užsienio reikalų taryboje ministrai taip pat aptarė ES tarpininkavimo misijos Sakartvele rezultatus, blogėjančią saugumo, humanitarinę ir žmogaus teisių padėtį Etiopijoje ir konflikto Tigrėjuje įtaką Afrikos Kyšulio regionui ir už jo ribų, svarstys galimus ES veiksmus, teikiant humanitarinę pagalbą ir artėjant rinkimams Etiopijoje.
Karinei chuntai didinant represijas Mianmare ministrai sutarė išplėsti sankcijų sąrašą asmenims ir juridiniams subjektams – įmonėms, turinčioms tiesioginių ryšių su kariniu režimu.
Ministrai taip pat aptarė pasirengimą ES–Indijos viršūnių susitikimui Porte, Portugalijoje.
Šaltinis: urm.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
jeronimas
IP 51.37.24.248 | 00:28:01
Kiek prisimenu ,tai to zaliumo pagrindinis zodis budavo meshlas??Netikit,paziurekit irasus,kur vieshai,pries tv kameras ,zaliumas isvadina Kazimiera Juraiti meshlu?Apgailetinas ponas tas zaliumas,kad net i tevus tinkanti zmogu taip vadina.O tai ne koks ministeris sunkia vaikyste isgyvenes,bet netgi ...
Trigrašis > 2.Darijus
IP 88.222.180.47 | 22:43:05
Apie ką tu čia taip?Nejaugi apie mūsų "aukštą ir gražų"....