Birželio 3 d. EEK paskelbė metinę ataskaitą, kurioje kalbama apie Eurazijos Ekonominės Sąjungos (EES) veiklą 2014 m. ir 2015 m. planus.
Ataskaita yra 55 puslapių.
EEK kolegijos pirmininkas Viktoras Christenka pažymėjo, kad svarbiausias Komisijos pasiekimas buvo 2014 m. kovą pasirašyta sutartis, kuria įkurta EES. Sutartį tuomet pasirašė Baltarusijos, Kazachstano ir Rusijos prezidentai, vėliau prie EES prisijungė Armėnija ir Kirgizija.
Pasak V. Christenkos, EES – ypatinga regioninė sąjunga, turinti milžinišką ekonominį ir resursų potencialą. „Būdama harmoninga pasaulinės ekonominės architektūros dalimi, Sąjunga siekia ne tik efektyvių vidinių permainų, bet ir konstruktyvaus dialogo su trečiosiomis šalimis, integraciniais junginiais ir tarptautinėmis organizacijomis“, – sakė V. Christenka.
Šiuo metu laisvosios prekybos sutartis su EES sudaryti nori apie 40 šalių. 2015 m. gegužės 29 d. tokia sutartis pasirašyta su Vietnamu, ketinimus išreiškė Izraelis, Egiptas, Indija ir kitos šalys.
Nuo 2016 m. sausio 1 d. EES veiks bendra medicinos gaminių ir vaistų rinka.
EEK, kuri yra viršnacionalinė EES reguliavimo organizacija, veikia nuo 2012 m. vasario 2 d. EES gyvuoja nuo 2015 m. sausio 1 d.
Šaltinis: eurasiancommission.org
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]