Po šešiolika valandų trukusių derybų balandžio 8 d. paskelbta, kad Eurogrupei taip ir nepavyko pasiekti susitarimo dėl pagalbos ES ekonomikai dėl koronaviruso pandemijos paketo.
Derybose dalyvavo eurozonos finansų ministrai, kurie nesutarė, kokias paskolas skirti ir ar paskelbti bendrą ES skolą.
Eurogrupės vadovas, portugalų ekonomistas Mariju Sentenu (Mário Centeno) po susitikimo su devyniolika ministrų pareiškė: „Atėjome netoli susitarimo, bet jo dar nepasiekėme.“
Rašytinio susitarimo reikalavo Italija, Prancūzija, Ispanija, Airija ir Liuksemburgas, tuo tarpu Nyderlandai šią idėją blokavo.
ES finansų ministrai dėl šio klausimo vėl susitiks balandžio 9 d.
Derybose kalbama apie 100 mlrd. eurų pagalbos paketą, skirtą darbuotojų rinkos finansavimui, taip pat apie 200 mlrd. eurų kreditą, kurį mažajam ir vidutiniam verslui atidarytų Europos investicinis bankas. Trečiasis pagalbos paketas – 240 mlrd. eurų – būtų skirtas mažiau stabilioms finansiškai valstybėms. Paketus kontroliuotų Europos stabilizacinis mechanizmas.
Pasak M. Sentenu, „Europa turi vienytis ir parodyti jos gyventojams, kad šie gali būti apginti, todėl derėtų buhalteriją tvarkyti ne senuoju būdu ir neapsimesti, kad nieko nevyksta“.
Vokietija ir Nyderlandai įsitikinę, kad Italija ir Ispanija turi pačios susitvarkyti su finansine krize.
Teigiama, kad Eurokomisija dirba prie scenarijaus, kad pandemija sukels 2,5 proc. ES BVP nuosmukį.
Šaltinis: cnbc.com