Vokietijos vyriausybė pakeitė poziciją dėl galimybės Graikijai palikti eurozoną, tvirtina Vokietijos savaitraštis „Spiegel“. Kanclėrė Angela Merkel ir finansų ministras Volfgangas Šoible mano, kad tai galėtų įvykti ir viliasi, kad bendroji Europos valiuta su šia netektimi susitvarkys, tvirtina savaitraštis remdamasis šaltiniais vyriausybėje.
Dar daugiau, Vokietija mano, kad Graikijos išėjimas iš eurozonos yra praktiškai neišvengiamas, jei pirmalaikiuose parlamento rinkimuose laimės radikalių kairiųjų kolicija Syriza. Jos lyderis Alexis Tsipras, turimtis visus realius šansus vadovauti vyriausybei, pasisako už tai, kad būtų atsisakyta taupymo ir, kad Graikija negrąžintų skolų. Graikija gavo keletą finansinės pagalbos paketų ir kreditų iš Tarptautinio Valiutos Fondo, kurie buvo išduoti su sąlyga, kad graikai įsipareigos gyventi griežtai taupydami ir vykdys struktūrines reformas, kurių bendroji suma 240 milijardų eurų.
Tokį radikalų Vokietijos nuomonės pasikeitimą greičiausiai iššaukė eurozonos šalių pasiekti neblogi ekonominiai rezultatai po 2012 m. krizės. Portugalijoje, Airijoje išnyko krizės grėsmė, mano Vokietijos vyriausybė. Eurozonoje sukurti nauji antikriziniai mechanizmai, ESM fondas, pažymi Deutsche Wele.
„Spiegel“ pažymi, kad kol kas visiškai nėra aišku, kaip šalis gali palikti eurozoną, nepalikdama pačios ES.
DPA naujienų agentūrai nepavyko gauti jokių komentarų iš federalinio kanclerio tarnybos ir finansų ministerijos dėl šios „Spiegel“ publikacijos.
Nuo sausio 1 d. eurozonoje yra 19 šalių. Įstojus Lietuvai į šią valiutinę sąjungą eurais atsiskaito 340 milijonų žmonių.
Šaltinis: dw.de
Naujausi
Naujausi komentarai
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c297:d922:786f:d9d8:b4b4:5d1 | 01:12:23
Senovėje, Lietuvoje, buvo tokia bausmė (Nausėdom): kiekvieną koją atskirai pririšti prie dviejų arklių ir šūktelėti "Uo"....
S
IP 109.78.8.232 | 00:35:36
https://www.instagram.com/reel/C_LC6ORPJa2/?igsh=MXNxM2o3cnluZHhieQ==treniruote......