„The Guardian“ apžvalgininkas Saimonas Dženkinsas (Simon Jenkins) teigia, kad iki šiol į BREXIT žiūrėta nerimtai, kaip į trumpalaikę krizę, tačiau staiga tai tapo rimta problema visai Europai, kai paaiškėjo, kad Vokietiją ištiko krizė.
Angela Merkel, pasak apžvalgininko, visada stengėsi išlaikyti diplomatišką poziciją: buvo pragmatiška su Rusija, kieta su Graikija, minkštaširdė su pabėgėliais ir gerai skaičiavo pinigus. Tačiau autokratiški Vokietijos bankininkai gali panaikinti euro zoną, nes kietosios A. Merkel era baigėsi, ji palūžo. Pokarinė Vokietijos konstitucija pasirodė nieko verta. Per vieną naktį britų premjerė Teresa Mei (Theresa May) pasirodė sąlyginai patikimesnė nei Vokietijos kanclerė.
Didžiausi konfliktai Europoje per pastaruosius 150 metų kilo dėl Vokietijos. Britanija bandė tapti Europos valdove šimto metų kare, tačiau po jo daugiau to nebedarė. Pirmąjį BREXIT iš tikro, kaip teigia apžvalgininkas, sugalvojo karalius Henrikas VIII 1534-aisiais, kai atskyrė Britaniją nuo Romos katalikų bažnyčios. Kitaip tariant, Britanija bregzituoja jau nuo XVI amžiaus.
Kas bus kitas Europos lyderis? Tikrai ne egoistas Emuanelis Makronas (Emmanuel Macron), teigia apžvalgininkas.
Tuo metu Europoje stiprėja nacionalizmas: tai vyksta Ispanijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Čekijoje, šiaurinėje Italijoje.
Europa neketina kariauti, tačiau jos valstybių tarpvyriausybiniai santykiai gerokai pašliję. Problemos su Graikijos ekonomika, didžiulis nedarbas Italijoje ir Ispanijoje, milžiniškas poreikis kuo greičiau pasirašyti sutartį su Rusija kelia naujus uždavinius ateities Europai.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]