2025 m. sausio 26 d.

 

Europarlamentarai ragina pakeisti prieglobsčio taisykles

1
Paskelbta: 2015-10-06 14:20 Autorius: ekspertai.eu
Lui Aljo (Louis Aliot, Tautų ir laisvių Europa, Prancūzija) ragino padėti pasienio šalims, tokioms kaip Italija ir Vengrija, ir „nustoti stigmatizuoti [Vengrijos premjerą] V. Orbaną, kuris puikiai tvarkosi krizės akivaizdoje“.
Lui Aljo (Louis Aliot, Tautų ir laisvių Europa, Prancūzija) ragino padėti pasienio šalims, tokioms kaip Italija ir Vengrija, ir „nustoti stigmatizuoti [Vengrijos premjerą] V. Orbaną, kuris puikiai tvarkosi krizės akivaizdoje“.

Nauja prieglobsčio prašytojų paskirstymo ES sistema, glaudesnis bendradarbiavimas su Turkija sprendžiant pabėgėlių krizę, taip pat daugiau ES lėšų jai sureguliuoti – tai tik keletas pasiūlymų, kuriuos antradienį kartu su ES institucijų vadovais aptarė europarlamentarai.

Daugelis EP narių išreiškė nusivylimą dėl to, kad Europos Vadovų Taryboje trūksta ryžto sureguliuoti didžiausią po Antrojo pasaulinio karo kilusią pabėgėlių krizę. Dalis europarlamentarų ragino reformuoti Dublino taisykles, nustatančias prieglobsčio suteikimo tvarką, atverti legalios migracijos kanalus ir kovoti su kontrabandininkų tinklais. Diskusijoje taip pat buvo raginama stiprinti ES išorinių sienų apsaugą ir „karštuose taškuose“ identifikuoti bei registruoti migrantus, paimant jų pirštų atspaudus.

„Krizės akivaizdoje turime parodyti žmonėms, kad esame pajėgūs rasti sprendimus, – pažymėjo Europos liaudies partijos lyderis Manfredas Vėberis (Manfred Weber, Vokietija). – Mums nereikia naujų idėjų, reikia įgyvendinti esamas, o šito trūksta.“

„Sienos, egoizmas, neapykanta ir negatyvi retorika rodo, kad nesugebame spręsti problemų“, – teigė Socialistų ir demokratų lyderis Džanis Pitela (Gianni Pittella (Italija).

Rišardas Antonis Legutka (Ryszard Antoni Legutko, Europos konservatoriai ir reformistai, Lenkija) ragino ieškoti ilgalaikio pabėgėlių krizės sprendimo. „Kokie yra mūsų galutiniai tikslai? – klausė jis. – Bijau, kad europiečiai turi tokią stiprią su imigracija susijusių tabu ir draudimų sistemą, jog nedaug vilties, kad vyks racionali diskusija.“

Liberalų ir demokratų lyderis Gajus Ferhofstadas (Guy Verhofstadt, Belgija) ragino ES ir jos šalių vyriausybes aktyviau spręsti pabėgėlių krizę bei imtis iniciatyvos spręsti Sirijos konfliktą. „Mes, o ne rusai ar amerikiečiai, kenčiame nuo padarinių“, – pridūrė jis.

Pablo Iglesijas (Pablo Iglesias, Vieningieji kairieji, Ispanija) pažymėjo, kad „Europos užsienio politika per 15 pastarųjų metų nepadėjo užbaigti nei karų, nei krizių“.

Vienas Žaliųjų lyderių Filipas Lamberas (Philippe Lamberts, Belgija) teigė, kad ES galėtų priimtų daugiau pabėgėlių. „ES dalis pasaulio BVP yra 23,7 proc., o 160 tūkst. pabėgėlių, kuriuos Taryba sutiko paskirstyti, tesudaro 0,2 proc. pasaulio pabėgėlių“, – kalbėjo jis.

Fabijus Masimas Kastaldas (Fabio Massimo Castaldo, Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa, Italija) pažymėjo, kad pabėgėlių krizė virto ES vidaus krize, nes „atkuriamos vidaus sienos ir kyla grėsmė mūsų visų stabilumui bei solidarumui“.

Lui Aljo (Louis Aliot, Tautų ir laisvių Europa, Prancūzija) ragino padėti pasienio šalims, tokioms kaip Italija ir Vengrija, ir „nustoti stigmatizuoti [Vengrijos premjerą] V. Orbaną, kuris puikiai tvarkosi krizės akivaizdoje“.

Diskusijoje kalbėjęs Rolandas Paksas (Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa) klausė: „Ar milijardo eurų neatidėliotina parama gali išspręsti bėglių į Europą krizę? Manau, kad ne. Kol kas Europos žmonės nemato jokių konkrečių veiksmų, šalinančių Afrikos žmonių perkėlimo į Europą priežastis. Bandymų įveikti pasekmes rezultatas – antidemokratiška valstybių suverenumą ribojanti pabėgėlių padalinimo pagal kvotas politika. Ne ką mažesnė problema – kiauros išorinės ES sienos, o savo vidines sienas užtverti bandančios valstybės skelbiamos vos ne Europos priešais. Valios primetimas valstybėms, kurios nesutinka su kvotų politika, yra tiesioginis kišimasis į jų suverenitetą ir nepriklausomybę.

Pabėgėlių antplūdis į Europą – tai ateities krizės užuomazgos. Galime ir privalome nuo jos apsiginti, tik turėkime pakankamai ryžto ir principingumo. Europa niekam ir už nieką nėra skolinga, ji atvira svečiams, bet ateinantiems prie paradinių durų, o ne į namus lipantiems per langą. Visuomenė laukia, kad mes pradėtume tuos namus ginti.“

Šaltinis: europarl.europa.eu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. pp
(2015-10-06 14:56:14)
(78.62.175.113) Parašė:

pagal priežasties ir pasekmės dėsnį, dabartiniai veiksmai yra priežastis ateities padarinių. Dabartiniai padariniai yra priežastis praeities veikimo ir/ ar neveikimo -ES sienų nesaugojimo.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras