2024 m. gruodžio 28 d.

 

Europos aviacijos saugumo agentūra: Europoje „neturi būti leisti skraidyti nė vienam JAV lėktuvui“

8
Paskelbta: 2019-03-18 20:10 Autorius: ekspertai.eu
„Boeing 737 Max 8“. washingtonpost.com nuotr.
„Boeing 737 Max 8“. washingtonpost.com nuotr.

„Boeing 737 MAX“ lėktuvai Europoje neskraidys tol, kol nebus rastas „tikrai patikimas“ problemos sprendimas – nepriklausomai nuo to, ką pasakytų JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA). Tai pirmadienį sakė Europos aviacijos saugos agentūros vykdomasis direktorius Patrick Ky, dalyvaudamas Europos Parlamento (EP) Transporto ir turizmo komiteto posėdyje.
 
P. Ky paaiškino europarlamentarams, kodėl EASA iš pradžių pasitikėjo JAV FAA suteikdama patvirtinimą naujajam „Boeing 737 MAX“, tačiau išnagrinėjusi gautus duomenis po Etiopijos lėktuvo katastrofos nutarė sustabdyti leidimą šiems lėktuvams skraidyti ES oro erdvėje.

Europarlamentaras Wim van de Camp (Europos liaudies partija, Nyderlandai) ir daugelis kitų kalbėjusiųjų išreiškė nuomonę, jog EASA turėtų dalyvauti prie Adis Abebos įvykusios katastrofos tyrime, nes tarp keleivių buvo europiečių. P. Ky informavo, kad Europos Komisija dėl to kreipėsi į Etiopijos vyriausybę, tačiau atsakymo tebelaukiama.
 
Ismail Ertug (Socialistai ir demokratai, Vokietija) klausė, kodėl po Indonezijos lėktuvo katastrofos „Boeing 737 MAX“ lėktuvams leista toliau skraidyti Europoje. Pasak EP Transporto komiteto pirmininko pavaduotojo Dominique Riquet (Liberalai ir demokratai, Prancūzija), reguliuotojams susigriebti reikėjo iškart, kai po katastrofos Indonezijoje „Boeing“ išsiuntė dokumentą skrydžių bendrovėms, pripažindama problemą, susijusią su naująja manevravimo charakteristikų papildymo sistema (MCAS). „Juk jeigu automobilio greičio reguliavimo sistema sukeltų avariją, to modelio automobiliai iškart būtų atšaukti“, – teigė D. Riquet. Pasak P. Ky, EASA tikėjosi, kad naujos instrukcijos pakanka ir ją „bus lengva įgyvendinti“. „Peržvelgę duomenų bazes neradome jokio kito rimto incidento, kilusio dėl panašios priežasties“, – patikino prelegentas.
 
Daugelis europarlamentarų piktinosi, kad JAV FAA patikėjo bendrovei „Boeing“ pačiai spręsti dėl savo lėktuvų saugumo. Martina Anderson (Europos vieningieji kairieji, Airija) klausė, ar JAV dėl to nepažeidė tarptautinės teisės. Michael Cramer (Žalieji, Vokietija) buvo dar griežtesnis: jo manymu, kol JAV neužtikrins savo aviacijos priežiūros institucijos autonomijos, Europoje „neturi būti leisti skraidyti nė vienam JAV lėktuvui“.
 
Gesine Meissner (Liberalai ir demokratai, Vokietija) nuogąstavo, jog pilotų mokymas atsilieka nuo technologijų plėtros. M. Cramer teigė, jog „Boeing“ norėjo neatsilikti nuo „Airbus“, kuri pirmoji ėmė gaminti taupesnius lėktuvus, todėl skubėdama nekūrė visiškai naujo lėktuvų modelio, o atnaujino esamą.
 
EASA vadovas atsakė, jog „konkurencija yra gerai“, tačiau patikino, jog EASA ir toliau priims sprendimus vadovaudamasi ES piliečių interesais, nepriklausomai nuo bet kokio politinio ar ekonominio spaudimo. Kol nebus įsitikinta, jog rastas „tikrai patikimas“ problemos sprendimas, leidimas „Boeing 737 MAX“ lėktuvams skraidyti Europos oro erdvėje nebus atnaujintas, pažymėjo prelegentas. Jo įsitikinimu, kompiuterines programos atnaujinimo nepakaks – svarbu užtikrinti, kad ji lydėtų tinkamas pilotų mokymas.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
8. K To 7. P.S.
(2019-03-23 00:25:03)
(5.20.244.73) Parašė:

Pirmas 'skambutis' buvo Max 8 Indonezijos katastrofoje. Išvadų nepadarė. Antras Max 8 Etiopijoje. Programinės įrangos klaidos, nenustatytos pažengusių a-lia pilotų, visiškai pasikliavusių Autopiloto veiksmų teisingumu, privedė į katastrofą. Detaliau - specialistui, gal parašys U-2 ar gal kiti, o gal ne.



7. K
(2019-03-23 00:02:33)
(5.20.244.73) Parašė:

Anglies pluošto (grafito) lėktuvų SPARNO gamybos technologiją geriausiai, pigiausiai įsisavinusi BOEING. Nei EUR, nei RU, nei Kinijos Liaudies Respublika (kuri pirks tuos pačius B737 MAX 8 200vnt.) neturi šios technologijos. Kas gavosi. Jūs perkat mūsų gaminius ir komponentus savo lėktuvams, mainais Oponentai, užmerkia akis į Boeing Korporacijos trūkumus ir kritiką. Nekontroliuojama diktatūra planuoja civilių aukas. Kodėl stebimės?



6. turime
(2019-03-19 17:13:27)
(84.46.239.96) Parašė:

ekspertuose tikrą homoseką senisaltį, o po "genderistine" temabeveik nekomentuoja. Nors, tur būt, kelis metus ištisai neapsiėjo be "analų" ir "laižymų". Matyt, nebedrįsta viešintis. O kodėl, neaišku.



5. Senis Šaltis
(2019-03-19 16:40:34)
(88.222.97.16) Parašė:

Turime ekspertuose kietą lakūną Kęstutį Stan kūną, o po aviacinėmis temomis nekomentuoja. Gal toks jis ir lakūnas, nuo žodžio lakti.



4. Rastis >> 3. Ieskomas kaulas
(2019-03-19 15:45:02)
(188.69.215.201) Parašė:

Dėl "kosmoso technologijų" čia ant minties užvedei - sunku pasakyt, ką ten super-duper naujo į tuos MAXus prikišo, gal kaip nors prichimičino anuos kampinių greičių daviklius, dėl kurių kosminio laivo Sojuz ekipažas vos pilnas burnas žemių neprisisėmė. Davikliai gaminti Ukrainoje. RF dabar jų nebeperka, gaminasi patys. Tai gal Boeing išpirko iš brolių ukrainiečių?



3. Ieskomas kaulas
(2019-03-19 13:18:50)
(78.58.225.231) Parašė:

Prasti pilotai,netyke aukštomaciai,sugedę auto pilotu prietaisai ir kitos pasakos mažiems ,snieguotos žiemos vakarais.Manoma kad čia yra daug rimčiau.Kaip prasidėjo prekybos karai labai daug nesutarimų .Ar tik nebus pajungtos naujos kosmoso technologijos ,dėl modernios laiko patikrintos oro technikos garantavusios daug metu saugumą ore.



2. jeronimas
(2019-03-18 23:07:48)
(109.77.52.215) Parašė:

Panasu ,kad politikai tokiuo budu kovoja pries Amerikos Trumpo paskelbtas europaisankcijas.Jeigu lektuvuose tos serijos yra problemos su aukscio matuokliais,tai kokios problemos neleidzia tuos matuoklius visiems iki vieno itarimus kelentiems ,pakeisti visiskai naujais,kitos firmos,kurie montuojami kitu modeliu lektuvuose???Cia gi ne kokiai drambliu kaimenei visu vidaus organu keitimo operacijos???



1. Kiek pavėlavo
(2019-03-18 22:03:39)
(5.20.176.16) Parašė:

Turėjo uždrausti tuos Boeing jau po pernai metų katastrofos Indonezijoje...



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras