Kad nekiltų dar didesnė migrantų krizė, Europos Komisija nusprendė labiau spausti tas valstybes, iš kurių pabėgėliai siekia patekti į Europą. Briuselis iš vienos pusės yra pasiruošęs skirti daugiau pinigų šalims, kurios yra pasiruošusios bendradarbiauti, iš kitos pusės – mažinti lėšų skyrimą toms valstybėms, kurios atsisako padėti spręsti migrantų problemas. Birželio 7 d. EK pirmininko pavaduotojas Fransas Timermansas (Frans Timmermans) pareiškė, kad ES turi imtis šių priemonių tam, kad galėtų suvaldyti migrantų srautus ir užkardytų per Viduržemio jūrą plaukiančių migrantų žūtis.
Pirmiausia Briuselis ketina sudaryti sutartis dėl migrantų priėmimo ir sugrąžinimo su Libanu ir Jordanija, kurios priėmė daug migrantų iš Sirijos. Vėliau ketinama susitarti su Nigerija, Senegalu, Nigeriu, Maliu ir Etiopija. Be to, ketina plėsti bendradarbiavimą sprendžiant migrantų problemas su Tunisu ir Libija. Šių veiksmų imtasi todėl, kad kai kurios valstybės nenori atgal priimti savo migrantų, kurie anksčiau buvo išsiųsti iš Europos. Šioms valstybėms EK grasina imtis ribojančių priemonių skatinant šių šalių vystymąsi ir prekybą.
ES dėl pabėgėlių gražinimo jau susitarė su 17 valstybių. Esminis persilaužimas, bent jau formaliai, įvyko tada, kai ES pasirašė sutarti su Turkiją dėl migrantų grąžinimo, tačiau tarp Briuselio ir Ankaros vis dar išlikę rimti nesutarimai dėl migrantų krizės sprendimo būdų.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]