Antradienį Europos Parlamentas (EP) paragino veiksmingiau kovoti su vaikų išnaudojimu internete ir fizinėmis vaikų bausmėmis, o kartu stiprinti vaikų dalyvavimą politikoje.
Rezoliucijoje, skirtoje 30-osioms Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos metinėms, EP smerkia bet kokio pobūdžio smurtą prieš vaikus, įskaitant priverstinę santuoką, vaikų darbą, prostituciją, psichologinį smurtą ir patyčias.
Europarlamentarai ragina visas ES šalis parengti teisės aktus, kuriais draudžiama taikyti vaikams fizines bausmes ir numatoma atsakomybė už jas, o jeigu tokie teisės aktai jau patvirtinti, užtikrinti, kad jie būtų veiksmingai įgyvendinami.
Kartu ES ir valstybės raginamos sustiprinti kovą su vaikų išnaudojimu, ypač internete, ir bendradarbiauti su informacinių technologijų įmonėmis. Europarlamentarai ragina šias įmones bei interneto platformas prisiimti dalį atsakomybės kovojant su lytine prievarta prieš vaikus ir jų išnaudojimu internete.
Savo ruožtu Parlamentas ragina visas ES valstybes „užtikrinti galimybę jauniems žmonėms mokyklose gauti išsamią amžiui pritaikytą informaciją apie seksą ir seksualumą, taip pat įgyti žinių apie seksualinės ir reprodukcinės sveikatos priežiūrą bei santykius“.
EP ragina išrinktąją Komisijos pirmininkę Ursulą von del Leyen paskirti ES atstovą vaiko teisių klausimais, taip pat įsteigti ES vaikų apsaugos centrą, kuris koordinuotų valstybių kovą su seksualiniu ir kitokiu vaikų išnaudojimu.
ES šalys raginamos veiksmingiau kovoti su vaikų skurdu, taip pat užtikrinti mažumoms priklausančių vaikų, neįgalių vaikų, nepilnamečių migrantų, LGBTI tėvų vaikų, sulaikytų vaikų bei įkalintų tėvų vaikų teises ir apginti juos nuo diskriminavimo.
Vaikai gali atlikti reikšmingą vaidmenį formuodami politinę darbotvarkę, kaip parodė akcijos prieš klimato pokyčius. Todėl europarlamentarai ragina ES ir jos valstybes stiprinti vaikų dalyvavimą teisėkūroje bei „diegti vaikų dalyvavimo kultūrą visais lygmenimis – šeimos, bendruomenės, vietos, regioniniu, nacionaliniu ir Europos“, pavyzdžiui, kurti vaikų tarybas prie atitinkamo lygmens asamblėjų.
Rezoliucijai pritarė 495 EP nariai, nepritarė 58, o susilaikė 87.
Šaltinis: EP biuras Lietuvoje
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]