Lapkričio 25 d. Europos Parlamentas pritarė 2016 m. ES biudžetui, kuris jau suderintas su ES Taryba. Kitų metų ES įsipareigojimams skirta 155 mlrd. eurų, o mokėjimams – 144 mlrd. eurų. Europos Parlamento derybininkams pavyko užtikrinti daugiau lėšų migracijos krizės sureguliavimui, moksliniams tyrimams ir naujovėms, smulkiajam ir vidutiniam verslui, taip pat mainų programai „Erasmus+“.
EP pavyko pasiekti, kad būtų sutelkta ES parama migracijos krizei sureguliuoti. Tam papildomai skirta 1,6 mlrd. eurų. EP nariai taip pat pritarė šių metų biudžeto pataisoms, o kartu pasiūlė nenumatytas 2,3 mlrd. ES biudžeto pajamas iš baudų ir muitų, kurios grąžinamos į nacionalinius biudžetus, skirti Afrikos ir Sirijos paramos fondams.
Europarlamentarams pavyko užtikrinti papildomą paramą smulkiajam ir vidutiniam verslui (14,3 mln. eurų), mokslinių tyrimų ir naujovių programai „Horizontas 2020“ (184,5 mln. eurų), infrastruktūros programai „Connecting Europe“ (150 mln. eurų), taip pat studentų ir jaunimo mainų programai „Erasmus+“ (6,6 mln. eurų). Dalį šių lėšų anksčiau siūlyta panaudoti Žano Klodo Junkerio (Jean-Claude Juncker) investicijų planui finansuoti.
Europarlamentarai taip pat įtikino ES Tarybą ir Europos Komisiją pratęsti Jaunimo užimtumo iniciatyvos įgyvendinimą, taip pat užtikrinti mažesnę neapmokėtų sąskaitų dalį.
2016 m. ES biudžetui pritarė 516 EP narių, nepritarė 179, o susilaikė 8. Kadangi jam lapkričio 24 d. vienbalsiai pritarė ir ES Taryba, šis EP sprendimas yra galutinis.
Infografikas apie ES biudžetą, atskirų šalių indėlį į jį bei pajamas čia.
Išsamiau apie ES biudžetą ir EP vaidmenį čia.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]