Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoanas (Recep Tayyip Erdoğan) Europos Parlamente (EP) jau nebeturi nei vieno užtarėjo. Jei jo ilgos rankos galėtų pasiekti EP posėdžių salę Strasbūre, jis turbūt visiems jiems iškeltų baudžiamąsias bylas, kaip jau yra įpratęs daryti. Juk dar niekada jo taip sutartinai nekritikavo visos partijos. O neseniai vykęs prezidento patarėjo Burhano Kuzu (Burhan Kuzu) bandymas spausti ES (jis pagrasino atverti pabėgėliams kelią į Europą – red. past.) tik paaštrino debatų toną.
Vienintelę nors kiek teigiamą repliką prasidėjus posėdžiui pagarsino Europos vidaus ir migracijos reikalų komisaras Dimitrisas Avramopoulosas (Dimitris Avramopoulos). Jis bando išgelbėti ES ir Turkijos migrantų sutartį, todėl kalbėjo ir apie tas vizų atšaukimo sąlygas, kurias Ankara jau įvykdė. Tačiau jis taip pat aiškiai įvardino penkis punktus, kurie vis dar neįvykdyti: duomenų apsaugos reforma, bendradarbiavimas su Europolu ir ES teisingumo institucijomis, kova su korupcija ir, galų gale, įžymiojo kovos su terorizmu įstatymo pakeitimas. Briuselis reikalauja, kad šis įstatymas būtų naujai suformuluotas ir daugiau nebūtų taikomas žurnalistų ir valdžios kritikų atžvilgiu.
Situacija atsidūrė aklavietėje: R. T. Erdoanas nedarys nuolaidų tol, kol nepasieks savų tikslų, o tai gali užtrukti mėnesius. Kita vertus, jis iki 2016 m. spalio mėnesio pratęsė terminą, iki kurio, kaip jis mano, ES turi priimti sprendimą dėl vizų režimo atšaukimo.
EP nariai savo ruožtu patikino, kad jokio „vertybių išpardavimo“ dėl Turkijos ir ES migrantų sutarties išgelbėjimo nebus daroma. Visos 72 sąlygos privalo būti įvykdytos be jokių nuolaidų. Ir privaloma pakeisti antiteroristinį įstatymas.
Dauguma EP parlamento narių mano, kad dabar žaidime vėl turi dalyvauti ES šalių lyderiai, kurie ruošė sutartį su Turkija. Reikia naujų sprendimų, reikia „plano B“. Manoma, kad net ir Berlynas jau pradeda suprasti realiai susiklosčiusią situaciją – šios šalies vidaus reikalų ministras Tomas de Mezjeras (Thomas de Maiziere) padarė prielaidą, jog bevizis režimas Turkijai gali būti ir neįvestas. Manoma, kad ginčas dėl Europos migracinės politikos gali peraugti į naują fazę.
Šaltinis: dw.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Zigmas Vaišvila
IP 78.61.243.166 | 23:55:29
Gerbiamasis neprisistatantis Nr.5, ramiai susirašykite visus įvykius iš eilės pagal datas, o tada dar kartą pabandykite pasamprotauti. Ačiū ir sėkmės....
yell...NATO go NACHO
IP 2001:67c:2660:425:3617:ebff:fee4:6393 | 22:45:19
štrichai apie odesą ----
https://youtu.be/9soaUbT7aFM?si=7BLDopqZ2eSmQZ6q...