Europos Parlamentas (EP) ne tik įpareigoja ES šalis, įmones bei piliečius labiau saugoti aplinką ir klimatą. Jo biuras nustatė plataus užmojo aplinkosaugos tikslus ir pačiai institucijai.
EP kaip institucija įsipareigojo 2024-aisiais bendrai išmesti į aplinką bent 40 proc., o transporto srityje – bent 30 proc. mažiau anglies dvideginio nei 2006-aisiais. EP taip pat įsipareigojo 2024-aisiais vartoti 20 proc. mažiau energijos nei 2012-aisiais, taip pat per 2019–2024 m. kadenciją sunaudoti perpus mažiau popieriaus nei 2010–2014 m. laikotarpiu. Be to, EP įsipareigojo mažinti išmetamų atliekų kiekį ir vandens vartojimą, naudoti daugiau atsinaujinančių energijos išteklių bei vykdyti žaliuosius viešuosius pirkimus.
„Per pastaruosius kelerius metus Parlamentas buvo labai aktyvus mažindamas savo poveikį aplinkai. Iš tiesų jis tapo neutralus klimatui jau nuo 2016 m. Kviečiame ir kitas ES institucijas sekti mūsų pavyzdžiu ir kuo greičiau pasiekti neutralią tiesioginio ir netiesioginio anglies dvideginio išmetimo emisiją. Privalome siekti dar geresnių rezultatų, o šios priemonės yra žingsnis teisinga linkme“, – EP biuro sprendimą komentavo Parlamento pirmininkas David Sassoli.
EP pirmą kartą savo veiklos aplinkosauginius įsipareigojimus nustatė 2004 m., o 2007-aisiais prisijungė prie EMAS aplinkosaugos vadybos ir audito sistemos. Parlamentui jau pavyko sumažinti anglies dvideginio išlakas 37,7 proc. palyginti su 2006 m., o trijose Parlamento darbo vietose nuo 2006-ųjų naudojama vien tik „žalioji“ elektros energija. Padidintas EP techninės infrastruktūros (šilumos tinklų, ventiliacijos) energetinis efektyvumas, o darbuotojų kelionės tarp Briuselio ir Strasbūro vykdomos nebe lėktuvais, bet greitaisiais traukiniais. Elektros vartojimas nuo 2012 m. sumažėjo beveik 15 proc., o atliekų rūšiavimo dalis paaugo iki 69 proc. Taip pat sparčiai didėja EP dviračių, elektrinių dviračių ir paspirtukų parkas, o iki 2024 m. planuojama naudoti vien tik elektra varomus automobilius. EP renginiuose ir posėdžiuose stengiamasi nenaudoti vienkartinių plastikinių daiktų, pavyzdžiui, buteliukų ar stiklinių.
Šaltinis: EP biuras Lietuvoje
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]