Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas (Martin Schulz) perspėjo dėl tarpusavio pasitikėjimo ES viduje trūkumo ir vieningos Europos kracho. ES gyventojų pasitikėjimas „sąjungos institutais, nesvarbu ar nacionaliniais, ar europiniais“ išnyko, teigė politikas balandžio 12 d. publikuotame vokiečių leidinio Frankfurter Allgemeine Zeitung straipsnyje. Pasak jo, priešiškai nusiteikę prieš Europos Sąjungą šalių politiniai judėjimai gali sukelti ES griūtį.
„Jei Jungtinė Karalystė nuspręs palikti ES, kitose sąjungos šalyse taip pat kils reikalavimų surengti referendumą dėl narystės Europos Sąjungoje“, – įsitikinęs EP vadovas. Ir nepaisant fakto, kad bendras euroskeptikų skaičius nėra didelis, tyli dauguma klaidingai mano, kad ES griūtis nesukels jokių neigiamų pasekmių. Tačiau referendumo Nyderlanduose rezultatai parodė, kad to nereikėtų tikėtis, perspėjo M. Šulcas.
EP vadovas kritikavo ES šalių lyderius ir vyriausybes dėl nepakankamos kovos už „žmonių širdis“. Jo manymu, vieninteliu atsakymu euroskeptikams turėtų tapti „aiškūs ES ginantys pasisakymai“.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]