Didelės kompanijos gali prisidengti įvairiomis humanistinėmis idėjomis, žadėti visuomenei šviesią ateitį, tačiau jos nieko nedarys be naudos sau, net jei ji bus ir netiesioginė. Labdaringos idėjos aprūpinti pusę Žemės gyventojų internetu ar vaikams skirtais nešiojamaisiais kompiuteriais sėkmės nesulaukė, tačiau jų komercinės alternatyvos kelią į rinką skinasi.
Štai Google planuoja „dalinti internetą vargšams“, pasinaudodama automatizuotų oro balionų tinklu (Project Loon). Kompanijos tikslas pragmatiškas – kuo didesnė interneto auditorija, tuo daugiau kompanija gali uždirbti iš reklamos ir kitų paslaugų.
Sprendžiant iš naujausių Facebook pareiškimų, kuriuos cituoja naujienų agentūra Reuters, socialinis tinklas siekia analogiškų tikslų. Kompanija pasisamdė specialistų iš JAV aeronautikos agentūros, taip pat kitų kompanijų ekspertų, kurie dirbs kurdami projektą Connectivity Lab.
Iniciatyva išplečia anksčiau sugalvotą projektą Internet.org, kuris numato Afrikos ir Azijos gyventojams aprūpinimą interneto ryšiu. Teigiama, kad Facebook kartu su partneriais pasinaudos suborbitiniais skraidymo įrenginiais, naudojančiais saulės energiją, taip pat palydovus ir netgi infraraudonąjį lazerį, kurie bus skirti duomenų perdavimui į planetos regionus, kur neišvystyta infrastruktūra.
Facebook vadovas Markas Zuckerbergas paaiškino, kad kiekvieno gyventojo aprūpinimas prieiga prie interneto pareikalaus ištiso „technologijų zoologinio sodo“. Kada bus galima kalbėti apie šio ambicingo projekto pirmuosius vaisius, nepatikslinta.