Turbūt kiekvienam yra taip nutikę – skaitai kasdienį „Facebook“ srautą, o ten išlenda koks svarbus su vienu iš draugų susijęs įvykis, apie kurį kiti kalba taip, tarsi draugas būtų pats paskelbęs savo „sienoje“. O tu paties draugo pranešimo nematei.
Aišku, apkaltini save neatidumu, ar pasiteisini prieš save, kad tądien/tą savaitę buvai pernelyg užimtas, todėl nepastebėjai, kad kažkieno gimtadienis, vestuvės, kažkam gimė vaikas. Bet ar tikrai kaltas vien vartotojas?
Pasirodo, nebūtinai. Nes „Facebook“ ir pats sau leidžia spręsti, ką ir kaip Jums rodyti.
„Facebook“ naujienų srauto vadybininkas Willas Cathcartas spaudos konferencijoje pranešė:
„Problema, su kuria mes susiduriame yra tai, kad žmonės į „Facebook“ užsuka kasdien, bet neturi laiko perskaityti absoliučiai viską, kas vyksta.“
Teminių „Facebook“ puslapių (pvz., puslapio „Naujoji komunikacija“) atveju „Facebook“ elgiasi taip – įrašų rodymą Jūsų naujienų sraute pagal tai, kaip:
aktyviai Jūs pats dalyvavote puslapio sraute anksčiau. T.y. jei prie kiekvieno naujo įrašo spaudėte „Like“, komentavote ar dalinotės (angl. share), tikimybė, kad matysite kiekvieną puslapio atnaujinimą, padidėja.
kiti žmonės reaguoja į įrašą. Jei įrašas nesusilaukia dėmesio ir yra ignoruojamas – tikimybė, kad savo juostoje pamatysite – nedidelė.
anksčiau panašiai reagavote į panašius įrašus. T.y. jei mėgstate spaudinėti „Like“ prie nuotraukų, savo sraute matysite daugiau nuotraukų.
Šie principai buvo atskleisti kalbant apie „Facebook“ puslapius, bet nesunku pastebėti, kad panaši sistema taikoma ir paprastiems vartotojams.
Reikia pastebėti, „Facebook“ dažnai kaitalioja savo naujienų srauto algoritmą (dar žinomą kaip „EdgeRank“). Paskutinis reikšmingesnis pakeitimas buvo atliktas šių metų rugsėjį.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]