Niekas nė neįtaria, kad Ukrainos karinės pajėgos gali tiesiogiai susikauti su Rusijos laivyno laivais. Tačiau Rusijai derėtų nerimauti ne dėl ukrainietiškų laivų, įspėja FORBES, bet dėl priešlaivinės raketos NEPTUN, kurią kuria Ukrainos konstruktorių biuras LUČ (Spindulys).
Po Krymo aneksijos Ukrainai liko tik vienas didelis karinis laivas – fregatas Гетман Сагайдачный bei keliasdešimt nedidelių laivelių. Ukrainos karinės pajėgos pradėjo skubią ginklavimosi programą, nusipirko patrulinių katerių su artilerija. Tačiau ne jie Rusijai turi kelti nerimą, o priešlaivinės raketos, kurias Kijevas planuoja nusipirkti.
Vašingtonas, kaip 1,5 mlrd. dolerių karinės pagalbos paketo dalį, perdavė Kijevui du nurašytus pakrantės apsaugos katerius ISLAND su 25 mm patrankomis bei du patrulinius katerius MARK VI su tokiomis pat patrankomis.
Birželį Pentagonas paskelbė, kad Ukrainai parduos dar šešioliką MARK VI katerių už 600 mln. dolerių. Taip pat Kijevas su Vašingtonu derasi dėl dar trijų katerių ISLAND.
Tačiau ir gavusi visus JAV parduotus katerius, Ukraina vis tiek negalės susilyginti su Rusijos Juodosios jūros laivynu.
Ukrainos konstruktorių biuras LUČ raketos NEPTUN bandymus pradėjo pernai. Jie atlikti ir šį birželį. Ukrainos vyriausybės teigimu, raketų kompleksas NEPTUN skirtas sutriuškinti karo laivams bet kuriuo paros ir metų laiku.
Menkai tepastebima raketa NEPTUN gali atakuoti laivus 280 km atstumu. Kitaip tariant, iš savo teritorijos Ukraina gali atakuoti maždaug pusę Juodosios jūros akvatorijos. Tai – tikri spąstai Rusijai, skelbia Ukrainos vyriausybė.
Ekspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.
O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai kare su Rusija stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.
Šaltinis: forbes.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]