Birželio 7–8 d. Vokietijos Bavarijos Alpių Elmau pilyje susitiks pasaulio labiausiai ekonomiškai išsivysčiusių šalių lyderiai. „Tačiau Vladimirui Putinui neleista šiame susitikime dalyvauti, nors iš tikrųjų jis čia turėjo būti svarbiausiu svečiu“, – teigia „Der Spiegel“.
„Bet juk daugelis pasakytų: Ukrainos rytuose vyksta kariniai veiksmai, žūsta žmonės ir stebint šiuos įvykius, ar dar yra tokių, kurie apgailestauja dėl V. Putino? Juo labiau, kad visai neseniai tapo žinoma, kad Rusija uždraudė 89 ES politikams atvykti į jos teritoriją. (...) Tai nejaugi dabar ištiesti raudoną kilimą vienvaldžiam Rusijos lyderiui?“ – svarsto straipsnio autorius.
„Pasakyti galima viską, kas šaus į galvą, bet kaip ten bebūtų: V. Putiną vis tiek reikėjo pakviesti į viršūnių susitikimą. Ir kad būtų galima paaiškinti šį požiūrį, visai nereikia paisyti vokiečių kompanijų, kurios inkščia nuo sankcijų teigdamos, kad be Rusijos negalima išspręsti nei vienos problemos pasaulyje. Ir visiškai nesvarbu, ar tai klimato pasikeitimo problemos, terorizmas, branduolinio ginklo plitimas ir konfliktai Sirijoje ar Irake.“
Užtenka pasakyti, kad „Ukrainai nebus galima padėti, jei Rusijos prezidentas ir toliau izoliuos šią šalį”. „Atsisakymas pakviesti V. Putiną, žinoma, automatiškai neatves Rusijos prezidento į protą, – konstatuoja žurnalistas. – Tuo metu, kai G7 šalių lyderiai varžysis Elmau pilyje, kas šauniau pakritikuos Rusiją, V. Putinas Maskvoje žvilgtelės į Vakarus ir pajus, kad jis buvo teisus: jei jums musų nereikia, vadinasi – mums jūsų irgi. Rezultatas – lengvai nuspėjamas: Rusija, nepakviesta į šį viršūnių susitikimą, nuspręs, kad ji pašalinta iš pasaulio bendruomenės, o tai tik dar labiau sustiprins V. Putino politikos palaikymą Rusijoje. Negana to, vidinės politikos kontekste tai „neleis V. Putinui eiti į kompromisus net ir tuo atveju, jei jiems jis būtų pasiruošęs.“
„Karo negalima sustabdyti tylėjimu, – mano žurnalistas. – Kaip niekas kitas, šie septyni patys įtakingiausi pasaulio politikai turėjo galimybę įtikinti V. Putiną. Jie tai galėjo padaryti akis į akį“. Tačiau jie šios galimybės neišnaudojo, konstatuoja „Der Spiegel“.
Šaltinis: spiegel.de
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]