Vienas iš svarbesnių programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" infrastruktūrinių projektų Gedimino prospekto rekonstrukcija, susiduria vis su didesnėmis problemomis. Žiniasklaida jau prieš gerus metus skelbė apie pradedantį byrėti prospektą.Žinia, vien per VEKS programą, garsiuoju 2008 m. vasario 6 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 150, šiam objektui buvo skirta penkiolika su pusę milijono litų. Viso prospekto rekonstrukcija kainavo 100 milijonų litų.
Dabar mokslininkai nustatė, kad Gedimino prospekto rekonstrukcijai panaudotos medžiagos nepritaikytos Lietuvos klimatui, rašo "Vilniaus diena".
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai sostinės savivaldybės užsakymu atliko Gedimino prospekto rekonstrukcijai panaudotų trinkelių laboratorinius tyrimus. Bandymų rezultatai pribloškė savivaldybės specialistus – pasirodo, trinkelės tiktų Madridui ar kokiai nors kitai šiltesnėje klimato zonoje esančiai Europos sostinei, bet ne Vilniui.
Kaip "Vilniaus dienai" teigė sostinės savivaldybės Komunalinio ūkio departamento Infrastruktūros skyriaus vedėjas Valdas Juodis, VGTU laboratorijose atlikti testai parodė, kad trinkelės nepakankamai atsparios šalčiui. Esą dėl to kiekvieną žiemą, spustelėjus šaltukui, dalis pagrindinės Vilniaus gatvės grindinio tiesiog subyra.
Tačiau nors bandymų rezultatai pribloškė ir pribloškė specialistus, kitos srities specialistams tai dėmesio neverta smulkmė.
Dar praeitų metų rugpjūtį EKSPERTAI.EU susitikimo metu su Generalinio prokuroro pavaduotoju Dariumi Raulušaičiu klausė, kodėl tiriamas, nesvarbu kad visiškai nesėkmingai, tik vienintelis VEKS infrastruktūrinis objektas Nacionalinis operos ir baleto teatras, o netiriami kiti ne mažiau išgarsėję objektai, kaip Vingio ir Sereikiškių parkai, Nacionalinis dramos teatras, Menų spaustuvė ar jau byrančios Gedimino prospekto dangos paklojimas ir t.t.
Tąkart prokuroras atsakė, kad niekas dėl to nesikreipė, todėl ir netiriama. Apie tai plačiau rašėme straipsnyje "Prokurorai VEKS programoje netiria esminių dalykų, nes niekas į juos nesikreipė".
Tačiau kaip rodo praktika, prokurorai nepradeda ikiteisminių tyrimų net ir tada, kai į juos kreipiamasi su konkrečiais nusikalstamos veikos įrodymais, apie tai rašėme straipsnyje "K. Komskio, L. Graužinienės, S. Šedbaro ir G. Kalinausko prašoma patarimo".
Todėl tikrai neverta stebėtis nei specialistams, nei paprastiems piliečiams, dėl tokių akis badančių faktų. Tie, kurie visas šias machinacijas (t.y. gerus darbus) organizavo ir vykdė, šiuo metu yra išrinkti į naująją Vilniaus tarybą, kur apjungę pajėgas su kitais savo bendraminčiais, galės toliau tęsti savo pradėtus "gerus darbus".
Kai įvairių "gerų darbų" sumanytojai ir vykdytojai turi tokį stiprų užnugarį kaip Generalinė prokuratūra, nereikėtų stebėtis, jei Vilniuje vienu metu išdygtų dar keli nacionaliniai stadionai, panašūs į tą, kuris jau eilė metų stovi ant Šeškinės kalno ar vietoj Gedimino kalno atsirastų neordinarinis Špygelglazo muziejus turistams "vilioti" iš viso pasaulio ir "garsinti" sostinę bei visą Lietuvą.
Šia proga vėl siūlome pasižiūrėti visada aktualų interviu su žinomu kovotoju prieš korupciją:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu