2024 m. kovo 1 d. 

Gintautas Kėvišas nuramino operos gerbėjus (video)

Paskelbta: 2010-05-11 03:58 Autorius: ekspertai.eu

Gintautas KėvišasGintautas Kėvišas apie Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro rekonstrukciją, dėl kurios jau antrus metus Generalinėje prokuratūroje vyksta ikiteisminis tyrimas, LNK žinioms, nuramindamas operos gerbėjus, sakė: "Klaidų buvo padaryta, pažeidimų padaryta taip pat, tačiau visiškai aišku, kad tas ažiotažas, kuris buvo sukeltas, kad dingo milijonai, ten nuo 5 iki 15 kai kur buvo kalbėta, ir kad tiesiog ar ten iššvaistyta ar dar kaip nors pasisavinta, tai to Valstybės kontrolė, kaip matot, niekur nefiksuoja ir niekur nėra nustatyta."

Tačiau talentingiausias Lietuvos kultūros vadybininkas, milijonierius G. Kėvišas turėtų žinoti, kad Valstybės kontrolė nevertina, ar pinigai pavogti, ji tik nustato - ar panaudoti pagal paskirtį.

Prokurorų kompetencijoj atsakyti - kas pavogė, kiek ir kada. Nedidelė ištrauka iš Valstybės kontrolės audito su keliais įstatymų pažeidimais, kokių neturėtų baimintis joks šalies verslininkas (visą audito medžiagą galima atsisiųti iš ČIA):

1. LNOBT vertindamas tiekėjų pateiktas paraiškas ir kvalifikaciją įrodančius dokumentus nesivadovavo VPĮ 32 straipsnio 6 punkto nuostata.

2. LNOBT rengdamas dokumentus (Aprašomąjį dokumentą), Darbų pirkimui konkurencinio dialogo būdu, tiekėjams pateikė neišsamius numatomų atlikti Darbų aprašymus, todėl teikėjai numatomus atlikti Darbus parinko bei jų kainą skaičiavo pagal savo vertinimus. Tiekėjų pateikti pasiūlymai nevisiškai atitiko pirkimo dokumente nurodytiems perkamų darbų aprašymams. Dėl šių priežasčių LNOBT iš valstybės biudžeto lėšų pagal sutartis papildomai pirko Preliminarioje sutartyje nenumatytų darbų bei įrangos (kuriuos buvo galima numatyti rengiant Aprašomajį    dokumentą) už 7 milijonus 572 tūkstančius 373,07 Lt su PVM, todėl yra rizika, kad, gali pritrūkti lėšų projekto užbaigimui ir gali būti didinama projekto kaina.

3. LNOBT sudarydamas paslaugos teikimui sutartį „Konsultavimo paslaugų sutartis Nr. 2006-60”, pažeidė VPĮ 119 straipsnio 3 punkto nuostatą.

4. Rengiant rekonstravimo darbų projektą ir sąmatą Rangovas pažeidė sutartyje numatytus darbų atlikimo terminus, tačiau LNOBT, priimdamas atliktus darbus, iš Vykdytojo delspinigių nereikalavo. Už projekto parengimą, LNOBT Rangovui SBS Buhnentechnik GmbH nepagrįstai sumokėjo visą sutarties kainą (584 tūkstančius 100 Lt su PVM).

5. LNOBT nepatvirtindamas Scenos įrangos rekonstravimo darbų projekto ir sąmatos užsakovo tvirtinamuoju dokumentu, bei vykdydamas darbus nesant nustatyta tvarka patvirtinto rekonstravimo darbų projekto pažeidė STR 1.05.06: 2005 „Statinio projektavimas“ 60 punkto ir 18.2 punkto nuostatas.

6. LNOBT pradėdamas vykdyti statybos darbus neturėdamas statybos leidimo pažeidė SĮ 23 straipsnio 24 punkto nuostatą.

7. LNOBT pažeidė statybos techninio reglamento STR 1.09.04:2002 „Statinio projekto vykdymo priežiūra“ 12 punkto nuostatą, nes LNOBT kaip užsakovas su SBS kaip statinio projektuotoju, nepasirašė statinio projekto vykdymo priežiūros sutarties, 18 punkto nuostatą, nes projektavimo darbų rangos sutartyje nenumatė statinio projekto rengėjo prievolės atlikti statinio projekto vykdymo priežiūrą, nenustatė jos kainos ar kainos apskaičiavimo taisyklių, atsižvelgiant į statybos terminus, kurių sutarties šalys turi laikytis, sudarydamos statinio projekto vykdymo priežiūros sutartį ir 19 punkto nuostatą, nes projekto vykdymo priežiūros sutarties nepasirašė iki statinio statybos pradžios.

8. LNOBT sudarant (2007-02-07 Nr.J1-35 ir 2007-06-11 Nr.J1-127) Sutartis nesilaikė VPĮ 18 straipsnio 3 punkto nuostatų, pakeitė laimėjusio tiekėjo pasiūlymo kainą ir už Įrangą sumokėjo didesnę kainą (62 376,30 Lt) nei nurodyta Pardavėjo pasiūlyme, sudarant 2007 m. gruodžio 5 d. Sutartį Nr. J1-300 nesilaikė VPĮ 63 straipsnio 4 punkto nuostatų, nes sudarant Sutartį padarė esminius Preliminarios sutarties sąlygų pakeitimus (vieną scenos įrangos įrangą pakeitė kita) ir už Įrangą sumokėjo daugiau (2 milijonus 106 tūkstančius 787 Lt) ir sudarant 2008 m. balandžio 8 d. sutartį Nr. J4-84 pažeidė VPĮ 18 straipsnio 3 punkto nuostatą nes pakeitė pirkimo dokumentuose bei pasiūlyme nustatytas pirkimo sąlygas.

9. LNOBT nesilaikant VPĮ reikalavimų, t.y. netaikant nei vieno iš įstatyme numatytų pirkimo būdų papildomai nupirko darbų bei įrangos už 12 milijonų 855 tūkstančius 853,07 Lt su PVM.

10. Teatro atsakingi darbuotojai priimdami atliktus darbus nekontroliavo atliekamų darbų apimčių t.y. pasirašė atliktų darbų aktus, kuriuose nurodyti atlikti darbai ir jų kiekiai nevisiškai atitinka realiai atliktiems darbams, tuo pažeidė statybos techninio reglamento STR 1.09.05:2002 „Statinio statybos techninė priežiūra“16. punkto nuostatą, už šiuos darbus Rangovui SBS nepagrįstai sumokėjo 574 990,87 Lt ir už didesnėmis kainomis įsigytą įrangą Rangovui SBS iš valstybės biudžeto lėšų nepagrįstai sumokėjo 62 376,30 Lt Lt su PVM ir be to negalėjome patvirtinti, kad už 417 456,39 Lt darbai buvo faktiškai atlikti.

11. LNOBT tvarkydamas apskaitos dokumentus ne valstybine kalba pažeidė Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo 1995 m. sausio 31 d. Nr. I-779, 4 straipsnio nuostatą.

12. LNOBT 2007 m. birželio 15 d. sutartyje Nr. J1-130 “Dėl rezervinės sumos“ nenumatė įrangos ir darbų, kurie nenumatyti Pagrindiniame pasiūlyme ir bus perkami panaudojant užsakovo rezervo lėšas, kainos ar kainodaros metodikos, taip nesilaikė Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2003 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. 1S-21 (2006 m. vasario 2 d. įsakymo Nr. 1S-10 red.) patvirtintos Viešojo pirkimo– pardavimo sutarčių kainodaros nustatymo metodikos.

13. LNOBT 1 milijoną 103 tūkstančius 708,81 Lt panaudojo ne pagal paskirtį t.y atsiskaitymams už darbus ir įsigytą įrangą nesisijusius su scenos įrangos rekonstravimo projektavimo ir įrengimo darbais.Štai kaip atrodo elementarios scenos renovacijų sutartys:

Renovacijos sutartis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras