Nuotr. prezidentas.lt |
Šalies vadovas Gitanas Nausėda spalio 4 d. be pirštinių bet su madingos juodos spalvos veido kauke nuotoliniu būdu bendravo su strategijos „Vilniaus kraštas 2040“ rengėjais – Lenkų diskusijų klubo valdybos nariais ir lenkų kilmės Lietuvos mokslininkais. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas su Lietuvos lenkų bendruomenės atstovais aptarė Vilniaus krašto ateitį“.
Vykusiame susitikime G. Nausėda pabrėžė, kad gerovės valstybės kūrimas Lietuvoje neatsiejamas nuo bet kokios formos atskirties, taip pat ir atsirandančios tautiniu pagrindu, mažinimo.
„Tautinės mažumos nėra mūsų problema. Tai mūsų turtas, kuri turime branginti ir saugoti“, - atskleidė valstybės lyderis.
Šalies vadovas padėkojo strategijos „Vilniaus kraštas 2040“ rengėjams už iniciatyvą nubrėžti Lietuvos lenkų tautinės bendruomenės viziją, apimančią svarbiausias sritis: švietimą, kultūrą, ekonomiką ir pilietinę visuomenę.
Mokslinių šaltinių analize ir Lietuvos bei Lenkijos ekspertų įžvalgomis paremta strategija „Vilniaus kraštas 2040“ – pirmas tokio pobūdžio dokumentas Lietuvoje, aprėpiantis visas tam tikros tautinės bendruomenės (Lietuvos lenkų) gyvenimo sritis.
Strategija buvo rengiama 2018–2020 m. Tarp svarbiausių strategijoje minimų tikslų – iki 2040 m. Lietuvoje padidinti lenkų kalbos prestižą, užtikrinti aukštos kokybės mokymą lenkų mokyklose, sukurti kokybišką lenkakalbę žiniasklaidą ir pliuralistinę, demokratiniais principais bei vidine konkurencija grįstą Lietuvos lenkų pilietinę visuomenę, ketvirtosios pramonės revoliucijos pagrindu plėsti Vilniaus krašto ekonominę gerovę.
Apie visus G. Nausėdos nuveiktus darbus siekiant Gerovės valstybės visada rasite skiltyje „Kuriant G. Nausėdos gerovės valstybę“.
Šaltinis: prezidentas.lt
Susiję:
Prezidentas G. Nausėda visiškai įsidrąsino – nuotoliniu būdu ėmė bendrauti plikomis rankomis
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]