Prezidento Gitano Nausėdos per balandžio 5 – 11 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.
Nuotr. prezidentas.lt |
Balandžio 12 d. G. Nausėda susitiko su pareigas pradėjusiu eiti Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi. Susitikime aptartos prioritetinės Lietuvos banko veiklos kryptys ir artimiausio laikotarpio pirmininko darbai.
Balandžio 13 d. G. Nausėda paragino Seimą, Vyriausybę, visas valstybės ir savivaldybių institucijas konkrečiais darbais naikinti žmonių su negalia socialinę atskirtį, užtikrinti, kad jie Lietuvoje nebebūtų diskriminuojami, o visuomenę – asmeniškai įsipareigoti žmonių su negalia gerovei.
Balandžio 14 d. G. Nausėda pasveikino Izraelio vadovą su šalies Nepriklausomybės diena, domėjosi sėkminga Izraelio gyventojų vakcinacijos patirtimi ir ekonomikos atvėrimo perspektyvomis.
Taip pat balandžio 14 d. G. Nausėda sukvietė nacionalinio saugumo ir užsienio politikos srityse veikiančių institucijų bei žvalgybos tarnybų vadovus aptarti nerimą keliančią situaciją prie Ukrainos ir Rusijos sienos.
„Esama padėtis prie rytinės Ukrainos sienos kelia nerimą ne tik Baltijos šalims. Vakarykštis JAV Prezidento Joe Bideno skambutis Rusijai labai svarbus siekiant deeskaluoti situaciją. Lietuva palaiko šią poziciją ir ieško priemonių, kaip padėti Ukrainai, taip pat užtikrinti saugumą regione“, - susirinkusiems pasakė valstybės lyderis.
Taip pat balandžio 14 d. pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė atidarė 2021-ųjų Olimpinio švietimo forumą, kurio tema – „Fizinis raštingumas: kritiškai svarbus požiūris į judėjimą“.
„Fizinis raštingumas turėtų tapti neatsiejama gyvenimo dalimi“, - atskleidė moteris.
Balandžio 15 d. G. Nausėda per nuotolinį susitikimą su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, švietimo profesinių sąjungų, Moksleivių sąjungos, Mokyklų vadovų asociacijos ir Savivaldybių asociacijos atstovais aptarė iššūkius švietimo kokybei pandemijos sąlygomis.
„Kiti mokslo metai nuo pat pradžios turi būti kontaktiniai ir saugūs visiems mokiniams“, - nurodė valstybės lyderis.
Taip pat balandžio 15 d. G. Nausėda nuotoliniu būdu priėmė Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės ambasadoriaus Paulo Schmito, Pietų Afrikos Respublikos ambasadorės Brigitte‘os Sylvios Mabandlos ir Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos ambasadoriaus Bounliepo Houngvongsone skiriamuosius raštus.
Taip pat balandžio 15 d. G. Nausėda ir D. Nausėdienė apsilankė Lietuvos nacionalinio muziejaus parodoje „Petras Repšys: darbai“ ir Tado Kazakevičiaus fotografijų parodoje „Tai, ko nebebus“.
„Kultūros negalime atidėti, todėl valstybė privalo sudaryti sąlygas šiam sektoriui dirbti. Lietuvos visuomenę taip pat raginu pandemijos akivaizdoje palaikyti ir paremti šalies kūrėjus“, - pasakė valstybės vadovas.
Balandžio 16 d. G. Nausėda ir D. Nausėdienė su jaunųjų maltiečių iniciatyvos „Jungiant kartas“ dalyviais aptarė, kaip savanorystė padeda spręsti šiuos iššūkius.
„Savanorystė yra aukščiausia pilietiškumo išraiška sprendžiant vienišumo problemą“, - pasakė šalies vadovas.
Taip pat balandžio 16 d. G. Nausėda telefonu kalbėjosi su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda. Pokalbis buvo skirtas situacijai prie Ukrainos ir Rusijos sienos aptarti, suderinti valstybių bendrus veiksmus NATO, ES ir regioniniu lygiu, siekiant Rusiją atgrasyti nuo situacijos eskalavimo.
„Raginame Rusiją nedelsiant atitraukti pajėgas nuo Ukrainos-Rusijos sienos, įgyvendinti Minsko susitarimus ir bendradarbiauti su Ukraina remiantis tarptautine teise ir abipuse pagarba“, - pasakė valstybės lyderis.
Balandžio 18 d. G. Nausėda ir D. Nausėdienė dalyvavo miškasodyje.
Šaltinis: prezidentas.lt